Pierwsze netbooki z Chrome OS w tym miesiącu?

Pierwsze netbooki z Chrome OS w tym miesiącu?

marcindmjqtx
03.11.2010 09:00, aktualizacja: 07.01.2016 12:59

Według opublikowanego wczoraj w DigiTimes raportu pierwszy netbook z systemem operacyjnym Google ma pojawić się na rynku jeszcze w tym miesiącu.

Ma go wyprodukować firma Inventec, i początkowa partia ma obejmować do 60-70 tysięcy urządzeń. Netbook pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Google Chrome OS ma mieć procesor ARM (jest nazywany "smartbookiem" a nie "netbookiem") i nie będzie sprzedawany detalicznie.

Miesiąc później mają wejść na rynek netbooki z Chrome OS wyprodukowane przez Acera i Hewlett-Packarda. Dell nie został wymieniony wśród tych firm, mimo iż wcześniej wyciekły informacje, że prowadzone są rozmowy z Google na temat wykorzystania Chrome na laptopach Della.

Według źródła z Google firma planuje do końca roku wprowadzić Chrome OS na rynek i uruchomić współpracujący z systemem sklep z aplikacjami. Cóż, ciekawe jak sprawdzi się model trzymania wszystkiego w chmurze na netbookach, potencjalnie może być całkiem interesujący, zwłaszcza że dzięki Google Gears i wersjom offline Google Office na netbooku czy tablecie z Chrome OS będzie można spokojnie popracować bez dostępu do sieci, ale ze świadomością że wszystko się zsynchronizuje kiedy tylko odzyska się zasięg modemu komórkowego.

Leszek Karlik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)