Pierwsza i druga część System Shock pojawią się w dystrybucji cyfrowej? AKTUALIZACJA: Tak właśnie będzie!

Pierwsza i druga część System Shock pojawią się w dystrybucji cyfrowej? AKTUALIZACJA: Tak właśnie będzie!13.02.2013 12:19
Pierwsza i druga część System Shock pojawią się w dystrybucji cyfrowej? AKTUALIZACJA: Tak właśnie będzie!
marcindmjqtx

Założę się, że co dzień jakiś gracz na świecie próbuje kupić System Shock 2 przez internet i mu się nie udaje. Aktualizacja: GOG.com potwierdza, że druga część kultowej gry pojawi się u nich już jutro.

Serwis FleshEatingZipper powołuje się na źródła, które twierdzą, że "nowa firma zajmie się wydaniem gier w wersji cyfrowej". Na początek miałby to być System Shock 2, który w ciągu kilku dni pojawi się na GoG.com. Nieco później miałby też trafić na Steama. Na pewno doczekamy się z tej okazji nowego zwiastuna. Delikatną wskazówką może być strona Night Dive Sudios, które wspomina o tym artykule.

Nie wiadomo, co z częścią pierwszą - według źródeł miałaby zostać udostępniona jeszcze później.

Jeśli to prawda i jeśli udało się jakoś rozwiązać prawny spór między nieistniejącym już Looking Glass Studios, które miało prawa do gry, a Electronic Arts ma prawa znaku towarowego. Taki układ wynegocjował z EA Warren Spector. Prawa do gry trafiły potem w ręce firmy zajmującej się ubezpieczeniami, a pracownicy Looking Glass Studios rozpierzchli się po takich studiach jak Ion Storm, Irrational Games, Harmonix, Mad Doc Software, Arkane Studios, Westwood Studios, Valve i Floodgate Entertainment. Zainteresowanym polecam świetny tekst "The lost history of System Shock".

AKTUALIZACJA: W wywiadzie dla Rock Paper Shotgun potwierdzono, że System Shock 2 trafi do sklepu GoG.com - i to już jutro, faktycznie za sprawą Night Dive Studios. Trwa odliczanie:

Negocjacje zaczęły się podobno już w październiku. Stephenowi Kickowi z Night Dive Studios udało się przekonać posiadaczy praw o profitach jakie płyną z umieszczenia gry w cyfrowej dystrybucji. Gdy to zrobił, skontaktował się z GoG.com. Jego firma zajęła się też zmodyfikowaniem gry, by działała na współczesnych systemach - Windows 7 czy 8. Nie dodawano do niej fanowskich modyfikacji, ale będzie możliwość ich zainstalowania.

Jak zdradza Guillaume Rambourg z GoG.com od prawie 5 lat kontaktował się z rozmaitymi prawnikami, wydawcami i twórcami, by rozwikłać zamotany węzeł prawny zawiązany na System Shock. Druga część tej gry jest jedną z najbardziej pożądanych przez społeczność GoG - 34 tysiące osób zagłosowały na nią w plebiscycie na gry, które powinny pojawić się w sklepie.

Teraz trafi tam wersja poszerzona o ścieżkę dźwiękową, mapę statku Von Braun, wywiad z Kenem Levine, grafiki koncepcyjne, dokument przedstawiany wydawcy, by przekonać go do pomysłu i wiele więcej.

Mogę spokojnie powiedzieć:

Paweł Kamiński

327243274254177081
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)