Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Pierwsza część Resident Evil doczeka się kolejnego remake'a

Strona głównaPierwsza część Resident Evil doczeka się kolejnego remake'a
05.08.2014 12:10
Pierwsza część Resident Evil doczeka się kolejnego remake'a
marcindmjqtx
marcindmjqtx
bDIcIieu

Gra, która zapoczątkowała serię, pojawiła się już w odświeżonej wersji w 2002 roku, ale tylko na GameCube. Resident Evil HD Remaster trafi na więcej platform. Nie tylko tych najnowszych.

bDIcIidN

Ciekawe co takie sięgnięcie do korzeni serii oznacza dla Resident Evil 7, o którym plotkuje się od jakiegoś czasu. O tym projekcie Capcom jednak jeszcze nie mówi.

Nowa wersja Resident Evil będzie opierała się na remasterze z 2002 roku i trafi na PC, PS3, PS4, 360 i Xboksa One na początku przyszłego roku. Konsole nowej generacji i pecety mogą liczyć na wsparcie magicznej rozdzielczości 1080p, na pozostałych platformach trzeba będzie pogodzić się z nieco gorszą grafiką.

fot. capcom-unity.com

bDIcIidP

Będziemy mogli wybrać czy chcemy grać z proporcjami obrazu 4:3 czy 16:9. Oprócz tego puryści ucieszą się na pewno z kilku opcji sterowania do wyboru. Tak, będzie opcja sterowania ruchami postaci za pomocą krzyżaka.

Sama możliwość sprawdzenia klasyka tego kalibru w nowej wersji bardzo mnie cieszy. Kiedyś lubiłem serię Resident Evil, ale nasze drogi dość szybko się rozeszły. Liczę, że Remaster sprawi, że znów się pogodzimy. Oby tylko nie kosztem prawdziwego sequela. Reedycje gier absolutnie mi nie przeszkadzają do momentu, gdy nie tworzy się ich kosztem rozwoju serii.

[źródło: Capcom, Famitsu]

Maciej Kowalik

326938337766692906
bDIcIieL