Pieniądze z akcji Afterfalla nie powędrują do Amnesty International

Pieniądze z akcji Afterfalla nie powędrują do Amnesty International
marcindmjqtx

21.11.2011 21:49, aktual.: 06.01.2016 11:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Spokojnie, nie przepadną - powędrować mają do innej organizacji charytatywnej.

Przypomnijmy: w październiku Nicolas zorganizował akcję, w ramach której zamierzał jeszcze przed premierą sprzedać 10 milionów swojej gry za jednego dolara od sztuki. Wiadomo już, że inicjatywa zakończy się niepowodzeniem (dotychczas złożono zaledwie 20 tysięcy zamówień) - zgodnie z zapowiedzią, na konto wyznaczonej organizacji mają powędrować wszystkie wpłacone pieniądze. Na rzeczoną organizację wybrano już jakiś czas temu Amnesty International. Wycofała się ona jednak właśnie ze współpracy z polskim wydawcą, twierdząc, że Afterfall jest zbyt brutalny i nie powinien w żaden sposób wiązać się z Amnesty. O wyborze nowej organizacji charytatywnej mają zadecydować gracze w specjalnej ankiecie.

Nie wiem, skąd taka decyzja dopiero teraz, na 3 dni przed końcem akcji - może Amnesty po prostu uznało, że te 20 tys. dolarów to mało i nie chciało ryzykować jakiegokolwiek uszczerbku na swym wizerunku poprzez skojarzenie z pełną przemocy grą?

PS Dziś ujawniono także informację, że Afterfall: inSanity ukaże się w usłudze OnLive. To pierwsza polska gra, która będzie dostępna w dniu premiery w popularnej "chmurze".

[via Gamezilla]

Adrian Palma

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)