Phil Spencer nie wydaje się przekonany, że Xbox One może odrobić straty do PS4

W nowym wywiadzie szef Xboksa wraca do premiery konsoli i tego, jak wyglądała ona "od środka".

Phil Spencer nie wydaje się przekonany, że Xbox One może odrobić straty do PS4
marcindmjqtx

I wcale nie chowa przy tym głowy w piasek. Wie, że to właśnie wtedy popełniono błędy, za które firma płaci do dziś.

Utraciliśmy zaufanie naszych najwierniejszych klientów. Nie ważne czy chodziło o politykę always-on czy używane gry - przestali wierzyć, że wciąż są dla nas najważniejsi. Zastanawiali się czy budujemy produkt dla siebie czy dla graczy. Gdy takie wątpliwości zaczęły się pojawiać, Spencerowi nie było łatwo. W wywiadzie wspomina o rozmowach z załamanymi fanami, którzy kiedyś wytatuowali sobie logo Xboksa na ręce, a teraz czuli się pominięci, gdy więcej słyszeli o rozmaitych usługach dodatkowych, niż o grach.

Ostatecznie zastąpienie Dona Mattricka przez Spencera i postawienie na promocję Xboksa One jako konsoli oraz wycofanie się z kilku pomysłów przyniosło efekty. Spencer wydaje się zadowolony z pracy jaką wykonał, ale pierwsze potknięcia wciąż bywają odczuwalne:

Byłem na spotkaniu z 5000 managerami sieci Gamestop w Las Vegas. Wciąż miewają klientów, którzy wchodzą do sklepu z przeświadczeniem, że na Xboksie One nie odpalimy używanych gier. A przecież jest to możliwe od dnia premiery. Wraca też do ogłoszenia wstecznej kompatybilności Xboksa One z grami z Xboksa 360. Chwilę, gdy zgromadzona na konferencji prasowej Microsoftu publiczność mogła odczytać ogłoszenie z promptera, nazywa jednym ze swoich ulubionych momentów. I pewną demonstracją woli uszanowania graczy, którzy w minionej generacji postawili na Microsoft. Nie spodziewa się natomiast dramatycznego wzrostu sprzedaży gier na Xboksa 360.

Około 12 minuty pada jedno z ważniejszych pytań - czy macie szansę pobić w tej generacji Sony? Spencer potrzebuje chwili na zebranie myśli, ale odpowiada szczerze:

Wiesz, co? Nie wiem. Czas trwania generacji... Mają olbrzymią przewagę i mają dobry produkt. Później zmienia temat i znów wraca do momentu startu konsoli. Oraz tego jak on i jego ekipa go przeżywali.

Siedzę i myślę o organizacji złożonej z tysięcy ludzi, której jesteś częścią, a niektóre słowa i działania dyrektorów niszczą całą pracę, jaką włożyłeś w nią w ostatnich trzech latach[...]Zaczynasz zastanawiać się "czemu to robię". Czemu pracuję tak ciężko, gdy kilka prostackich komentarzy może wpłynąć na odbiór naszego produktu w bardziej bezpośredni sposób, niż to co robiła nasza ekipa? Żeby było ciekawiej, Spencer precyzuje, że wcale nie chodzi mu w tym momencie o słowa Jacka Trettona, a o to co robili i mówili "oni", czyli Microsoft.

Teraz przykłada już mniejszą wagę do bicia się z Sony w słupkach sprzedaży. Bardziej zależy mu na rozwoju Xboksa, odzyskaniu starych i pozyskiwaniu nowych graczy.

Przyznacie chyba, że od jakiegoś czasu można odczuć pewien spadek napięcia pomiędzy obiema firmami. Dawniej na wzajemne komplementowanie się po konferencjach reagowaliśmy zdziwieniem i szukaniem drugiego dna komunikatu. Teraz to już norma.

Wolę chyba tę obecną sytuację. A Wam polecam obejrzenie całego wywiadu.

[źródło: Videogamer]

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościmicrosoftxbox

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.