Phil Spencer mówi, że Xboksa Scorpio poznamy jeszcze przed E3

Phil Spencer mówi, że Xboksa Scorpio poznamy jeszcze przed E3

Phil Spencer mówi, że Xboksa Scorpio poznamy jeszcze przed E3
Bartosz Stodolny
02.03.2017 17:48

A windowsowy blog mówi, że wirtualna, a właściwie "mieszana", rzeczywistość trafi na niego w 2018 roku.

Niedawno Microsoft zapowiedział, że odchodzi od tradycji organizowania poprzedzających targi E3 konferencji w poniedziałki i w tym roku zaprezentuje się graczom w niedzielę. Wszyscy myśleliśmy, że właśnie wtedy firma zaprezentuje po raz pierwszy Scorpio - sprzęt nie tylko dorównujący PS4 Pro, ale też go przewyższający. Przynajmniej według zapowiedzi i tych informacji, które w ten czy inny sposób trafiły do Sieci.

Podczas programu IGN Unlocked Phil Spencer powiedział jednak, że owszem - na E3 Scorpio się pojawi, ale prezentacja skupi się na grach. Sam sprzęt mamy poznać jeszcze przed targami w Los Angeles.

Phil Spencer Joins Unlocked, Talks Scorpio - Unlocked 285

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że deweloperzy "first party" bawią się już nowym systemem od listopada ubiegłego roku i mają wolną rękę w wykorzystaniu jego możliwości. Oczywiście gry nadal będą musiały działać na starszym (i słabszym) bracie, co według mnie jest bez sensu, ale twórcy będą mogli robić coś podobnego, co przy Horizon: Zero Dawn, przez co będą one lepiej działały na Scorpio, na przykład w rozdzielczości Full HD.

Mimo tego konsola nie ma wygryźć poprzedniczki. Spencer zaznaczył, że większość graczy nadal wybierze Xboksa One S, a na Scorpio zdecydują się tylko ci wiedzący, "co to są teraflopy i 4K". Tutaj też padło określenie "Xbox Premium", które ma podkreślić, że konsola nie stanie się wiodącym Xboksem, a będzie tylko uzupełnieniem całej rodziny.

Do tych teraflopów i 4K dodałbym jeszcze wirtualną rzeczywistość, bo wiemy już, że ta pojawi sie dopiero na Scorpio. Nie będzie to jednak VR w takim ujęciu, jakie oferują HTC Vive czy Oculus Rift. Microsoft stawia na "mieszaną rzeczywistość", czyli połączenie VR-u z AR-em, jak w przypadku HoloLens.

Mixed Reality Blends the Physical and Virtual Worlds

Pierwsze wersje gogli powstały już we współpracy z Acerem i w ciągu miesiąca zestawy deweloperskie zaczną trafiać do twórców. Na razie w wersji na Windowsa 10, kiedy natomiast na Scorpio? Odpowiedzi na to pytanie udziela już nie Phil Spencer, a oficjalny windowsowy blog:

Bartosz Stodolny

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)