Peter Watts tworzy grę dla Crytek

Peter Watts tworzy grę dla Crytek23.07.2009 21:58
Peter Watts tworzy grę dla Crytek
marcindmjqtx

Peter Watts, autor fenomenalnej książki science fiction "Ślepowidzenie" napisał na swoim blogu, że pracuje nad (na razie tajnym) projektem dla niemieckiego studia Crytek. Na razie nie mógł zdradzić nic na jego temat, ponieważ podobno po niedawnej wizycie we Frankfurcie wymazano mu pamięć przy pomocy opatentowanej przez Crytek technologii Amnesotek(tm).

Wydane w Polce w zeszłym roku "Ślepowidzenie", którym zachwycał się też Jacek Dukaj, to najoryginalniejsza powieść SF o pierwszym kontakcie z obcymi, jaką czytałem od lat, prowadząca do dość nieprzyjemnych wniosków o naturze samej świadomości. Co ciekawe, mimo że jest to powieść hard SF, w pobocznej roli pojawiają się w niej... wampiry, których natura (łącznie nawet z awersją do krzyży) wyjaśniona w pełni racjonalnie, z mnóstwem przypisów do prac naukowych. Na tychże wampirach skupiać ma się kolejna książka Wattsa, State of Grace, której akcja dzieje się na Ziemi podczas wydarzeń opisanych w Ślepowidzeniu. Swoją drogą, wszystkie książki Wattsa są za darmo do ściągnięcia z jego oficjalnej strony.

Osobiście nie mogę się doczekać kolejnych powieści Wattsa, więc również i na grę czekać będę ze zniecierpliwieniem. W dotychczasowych grach studia Crytek fabuła nieszczególnie mnie zainteresowała - tym razem bez wątpienia będzie ciekawsza.

Paweł Dembowski

326879577194850583
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)