Peter Molyneux, twórca Fable, wizjoner i projektant gier, odchodzi z Microsoftu!

Strona głównaPeter Molyneux, twórca Fable, wizjoner i projektant gier, odchodzi z Microsoftu!
07.03.2012 13:28
Peter Molyneux, twórca Fable, wizjoner i projektant gier, odchodzi z Microsoftu!
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Jeden z najbardziej znanych projektantów gier na świecie, Peter Molyneux, odchodzi z Microsoftu, z którym związany był o 2006 roku. To coś, co nazywam Wiadomością - przez duże "W" właśnie.

bEKaXImZ

O całym wydarzeniu Molyneux poinformował na swoim Twitterze. Tym samym opuszcza on nie tylko Microsoft, ale także studio Lionhead, które założył w 1997 roku (w 2006 r. jego właścicielem stał się właśnie MS).

To nie pierwszy taki przypadek w historii Molyneux. Przed Lionhead pracował w studiu Bullfrog, które założył w 1987 roku, sprzedał w 1995 r. (od 1994 r. był już zresztą wiceprezydentem EA) i opuścił w 1997 r., by założyć Lionhead.

Teraz Molyneux także założy zupełnie nową firmę zajmującą się tworzeniem gier - tym razem nazwaną 22 Cans.

bEKaXInb

Peter Molyneux to jeden z najbardziej znanych projektantów gier na świecie, także jeden z prawdopodobnie największych wizjonerów tej branży. Jego dziełami były takie słynne produkcje jak Populous, Dungeon Keeper, Black & White, Fable czy Syndicate. Na ostatnich targach GDC jego wykłady były jednymi z najbardziej obleganych. Choć gracze lubią śmiać się z Molyneux ("znany" jest z tego, że bardzo barwnie opisuje swoje produkcje, co potem niekoniecznie znajduje potwierdzenie w nich samych), to jednak nie sposób odmówić mu wkładu w rozwój gier i całej branży.

Tomasz Kutera

327086527660709930
Udostępnij:
bEKaXInX