PETA potępia Activision za World at War

marcindmjqtx

Tydzień temu grupa studentów z Academy of Notre Dame z (żeby było śmiesznej) Massachusetts postanowiła zaprotestować przeciwko zabijaniu psów w Call of Duty: World at War. Oczywiście takiej okazji nie mogła przegapić PETA (People for The Ethical Treatment of Animals) i przyłączyła się do protestu. Tak, to sama organizacja, która stwierdziła, że Fable II jest przyjazna zwierzętom, bo promuje jedzenie warzyw. Game Politics zapytało o powody protestu, oto oświadczenie, które otrzymali w odpowiedzi:

Od czasu, gdy po raz pierwszy uciekliśmy z zamku Wolfenstein 17 lat temu, gdzie musieliśmy bronić się przed atakami nazistowskich psów, nie widzieliśmy w grze tak barbarzyńskiego traktowania zwierząt jak w Call of Duty: World at War. Aby pomóc ludziom z Activision Blizzard oferujemy im bezpłatnie nasze warsztaty "Rozwijanie empatii do zwierząt" oraz wysyłamy im kopię Nintendogs.Powyższe oświadczenie mocno mnie razi. Nie zrozumcie mnie źle, kocham zwierzęta, sam miałem psa i kota, ale tu widzę jedynie chęć zrobienia szumu. Pomijając już fakt, że zabijając zlepek polygonów na ekranie udających psa nikogo nie krzywdzimy, to zastanawia mnie logika tego oburzenia. Mam rozumieć, że jak zabijamy ludzi, nawet nazistów, to jest wszystko w porządku, a jak psy, to już nie?

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.