Persona 5 Royal w naszych konsolach wiosną 2020 roku

Persona 5 Royal w naszych konsolach wiosną 2020 roku

Persona 5 Royal w naszych konsolach wiosną 2020 roku
Adam Piechota
19.08.2019 12:31

Ukradnij to serce jeszcze raz!

Myślę, że określenie przez Atlusa okienka premiery to dobra okazja, żeby napisać na Polygamii kilkanaście zdań o tym nowym wydaniu. Japończycy zagrają jeszcze tej jesieni, nam przyjdzie poczekać kilka miesięcy dłużej, ale to nic złego. Fani gatunku i tak resztę roku spędzą na budowaniu social linków w Fire Emblem: Three Houses (jeśli jeszcze nie czytaliście naszej recenzji, polecam - mnie skutecznie zachęciła do zakupu, nawet jeśli wbrew własnym zasadom odpalę ją przed zalegającym Shadows of Valentia), więc gdy reszta świata będzie palić miasto z Keanu Reevesem, oni… powtórzą rok szkolny w Tokio.

Persona 5 Royal | Season Reveal Trailer

Powtórzą, tak. Persona 5 Royal to „podrasowana” wersja najlepszego jRPG-a tej generacji. Ale u fundamentów identyczna gra, nawet jeśli poważnie zremiksowana - nowe postaci, nowi nauczyciele, zupełnie nowe wydarzenia w szkole (tutaj zobaczycie Morganę jako normalnego ucznia), dodatkowe lokacje,minigierki, możliwość cykania fotek i dziesiątki innych dziwactw. Najważniejsze, że oryginalny scenariusz pozostaje bez zmian, a wszelkie ponadprogramowe kombinacje będą dostępne odrębnie. Czyli maksymalnie dopieszczona „wersja reżyserska”. Atrakcyjna zarówno dla tych, którzy oryginał zaliczyli, jak i tych, co mają go na kupce wstydu.

Atlus to mistrzowie tego typu wydań. Odsyłam do wrażeń z „upgrade’owanej” Catherine, które wysmażyła Aśka. I w zasadzie każda gra należąca do wielkiego kanonu Shin Megami Tensei doczekała się „podkręconej” wersji (takie Devil Survivor 2 miało w „bonusie” drugi, pełnoprawny scenariusz na trzydzieści godzin). Ba, nawet jeśli się nie doczekała - fani wiedzą, że to tylko kwestia czasu. Po raz pierwszy jednak Japończycy nie czekają do następnej generacji konsol z odcinaniem kuponów. Tak, to trochę dziwne, że Personę 5 przeżywaliśmy na PS4 w 2017 roku, a teraz jej „super-duper” edycję odpalimy na tej samej platformie. Cóż. Liczy się, że żółtodzioby dostaną jeszcze lepszą najlepszą grę ostatnich lat w gatunku.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)