Pentagon będzie testował kod programów do obsługi broni "w zabawnych grach"

Uważaj w co grasz, może właśnie testujesz oprogramowanie dla Pentagonu.

Pentagon będzie testował kod programów do obsługi broni "w zabawnych grach"
marcindmjqtx

20.01.2012 | aktual.: 05.01.2016 16:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oryginalny pomysł: fragmenty kodu używane do kontrolowania wojskowych systemów uzbrojenia zostaną umieszczone w grach, w celi ich przetestowania na zasadzie crowdsourcingu. In nie będą to gry wojenne w stylu strzelanek o dzielnych amerykańskich chłopcach walczących z terroryzmem albo w symulatorze armii America's Army 3. By zwiększyć zasięg testów, Pentagon wykorzysta zabawne gry, po które sięgnąć może każdy - np. puzzle czy łamigłówki.

DARPA (Agencja Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych) ogłosiła zapotrzebowanie na aplikacje, które będą "intuicyjne i łatwe do zrozumienia dla zwykłego człowieka". Gry mają być dostępne na jak największej liczbie  platform: laptopach, smartfonach, tabletach i konsolach.

Armia ma nadzieję, że testy na bardzo wielu osobach pozwolą upewnić się, że kod jest stabilny i bezbłędny. Obecne metody testowania oprogramowania są niewystarczające, a wojsku zaczyna brakować specjalistów od zabezpieczeń.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościgryusa
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.