Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Pecetowy Nioh: Complete Edition nie obsługuje myszy

Strona głównaPecetowy Nioh: Complete Edition nie obsługuje myszy
06.11.2017 11:16
Pecetowy Nioh: Complete Edition nie obsługuje myszyPecetowy Nioh: Complete Edition nie obsługuje myszy
Bartosz Stodolny
Bartosz Stodolny
bDopSjuK

Nie jest to jakimś wielkim zaskoczeniem, ale Koei Tecmo mogłoby się choć trochę wysilić.

bDopSjud

W niedzielnym zestawieniu premier pisałem, że Nioh: Complete Edition na PC kusi, bo może w końcu wciągnąłbym się w jaką grę o „gitgudowaniu”. Jednak wszystko wskazuje na to, że przygody samuraja Williama tą grą nie będą. Okazuje się bowiem, jak donoszą portal DSOGaming, streamerzy i steamowe fora, że Nioh na PC nie obsłuży myszy.

Zatem albo męczymy się samą klawiaturą, albo gramy padem. A wbrew pozorom stwierdzenie, że w produkcje TPP świetnie gra się padem nie do końca jest prawdziwe. Owszem, nie jest to tak niewygodne jak w przypadku FPS-ów, ale mysz w grach typu Nioh, Dark Souls czy nawet Wiedźmin 3 jest nieoceniona dając precyzję i szybkość ruszania kamerą niedostępne dla konsolowych kontrolerów.

bDopSjuf

Trochę to smutne, że Koei Tecmo ma gdzieś pecetową społeczność i w 2017 roku zapomina, że mysz i klawiatura to dla wielu graczy główne (i często jedyne) kontrolery. Same ustawienia graficzne też nie należą do najbardziej rozbudowanych (obrazek niżej i po prawej, źródło: pcmrace.com).

325552518031947740

Zapewne pecetowy port Nioha też doczeka się moda dodającego wsparcie gryzonia, a na razie gracze po części są tym faktem poirytowani, a po części robią sobie jaja, na przykład pisząc prośbę o kosztujące 5 dolców DLC z obsługą myszy. Ja natomiast poczekam, aż w ten czy inny sposób da się sterować czymś innym niż padem albo samą klawiaturą. Konsolowy kontroler jest dla mnie całkiem spoko przy kierowaniu samochodem, ale w większości innych gier sprawia mi nie tyle trudności, co jest po prostu niewygodny.

bDopSjul

Bartosz Stodolny

bDopSjvb