Pecetowe Spelunky dostanie dodatkowe wyzwania

Pecetowe Spelunky dostanie dodatkowe wyzwania

Pecetowe Spelunky dostanie dodatkowe wyzwania
marcindmjqtx
23.07.2013 09:33, aktualizacja: 05.01.2016 16:10

Codziennie nowa przygoda. Codziennie tablica wyników

Spelunky to trudna gra i sama w sobie może dostarczyć niezłych emocji. Jedna do tej pory, jeśli chcieliście rywalizować z przyjaciółmi, musieliście to robić w trybie wieloosobowym, gdzie grało się nieco inaczej niż samemu - zamiast zbierania skarbów i przedzierania się przez jaskinie, premiowane było raczej zabijanie wroga.

Dla wszystkich, którzy szykują się na zwiedzanie jaskiń, unikanie pułapek i zbieranie skarbów na swoich pecetach, twórcy szykują nowe wyzwanie. Codziennie na Steamie pojawi się nowa losowo generowana przygoda, taka sama dla wszystkich graczy. Każdy z graczy będzie miał jedno podejście do tego zadania. Jeśli zginie, musi czekać do następnego. Jeśli zaś uda mu się je pobić, zostanie uwieczniony na codziennej tablicy wyników. Jak mówią twórcy - skoro wszyscy grają wreszcie w tę samą przygodę, to wreszcie przekonamy się, kto jest najlepszy. Normalnie plansze są losowo generowane i nie ma szans, by porównać wyniki: liczbę złota i czas przejścia. Wyzwania będą dostępne tylko na platformie Steam.

Spelunky to trudna platformówka z lekkimi wpływami roguelike. Ginie się często, a po każdym restarcie trafia do nowego lochu, po którym można poruszać się w dowolnym kierunku i który w dużej mierze jest podatny na zniszczenia. Mnóstwo prób sprawia, że umiejętności gracza powoli się zwiększają i nieliczni szczęśliwcy mają wreszcie szansę skończyć grę. O ile wcześniej nie wyrwą sobie włosów z głowy.

Gra najpierw ukazała się na PC (nadal można grać za darmo w starszą wersję), potem w odświeżonej oprawie graficznej na Xboksa 360, a teraz trafi na komputery ponownie, za pośrednictwem Steam i GoG. Już 8 sierpnia.

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)