Pecetowe P.T. zostało uśmiercone przez Konami

Pecetowe P.T. zostało uśmiercone przez Konami
13.07.2018 18:23
Pecetowe P.T. zostało uśmiercone przez Konami
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski

No, przynajmniej to najpopularniejsze.

Pamiętacie jeszcze może Silent Hills, bardzo obiecującą nową odsłonę serii, która powstać miała przy współpracy Hideo Kojimy i Guillermo Del Toro, reżysera filmów takich jak "Sierociniec" czy "Labirynt Fauna"? Jedyną pamiątką po projekcie pozostało P.T., krótkie, ale klimatyczne demo, stworzone z myślą o PS4.

Choć gra zniknęła z PS Store tuż po głośnym rozwodzie Kojimy z Konami, szybko została zrekonstruowana przez jednego z modderów, udzielającego się na Reddicie. Na podstawie oryginalnych elementów odbudował on grę na PC, udostępniając efekty swoich prac na Gamejolcie. W ostatnich dniach wciąż pracował nad grą, a ostatnia aktualizacja pochodziła sprzed dwóch tygodni. Wczoraj jednak zamiast nowej aktualizacji, gra została zdjęta, a modder dołączył komunikat, że o skasowanie tytułu prosiło go Konami.

P.T. SILENT HILLS Full HD 1080p/60fps Longplay Walkthrough Gameplay No Commentary

Nie oznacza to jednak, że P.T. na PC odchodzi w zapomnienie. Nad jego odtworzeniem pracowali też inni modderzy. O usunięcie tytułu poproszono jednak tylko autora najpopularniejszej modyfikacji. Powody działań koncernu nie są więc do końca jasne. Nie obraziłbym się, gdyby stało za tym coś więcej, niż zwyczajne przypomnienie graczom o tym, że istnieje coś takiego jak prawa autorskie.

Na otarcie łez utalentowany programista otrzymał jednak propozycję stażu w firmie i możliwość pracy nad nowymi projektami Konami. Okazuje się bowiem, że przedstawiciele koncernu przed wysłaniem "pogróżek" zapoznali się z jego pracą i byli pod wrażeniem pecetowej edycji P.T.  Autor modyfikacji zapowiada też, że zamierza dalej dopieszczać całość we własnym zakresie, choćby po to, by pochwalić się nią ojcu.

Krzysztof Kempski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)