Patrice Desilets dołączy do nowego studia pod skrzydłami THQ

O tym, że Patrice Desilets, dyrektor kreatywny studia Ubisoft Montreal i jedna z głównych osób stojących za serią Assassin's Creed czy piaskową trylogią Prince of Persia, odchodzi z pracy, już pisaliśmy. Czym w takim razie będzie zajmował się teraz? Nadal robieniem gier, oczywiście, co za pytanie. Tym razem dla THQ. Szczegóły w rozwinięciu.

marcindmjqtx

19.10.2010 | aktual.: 06.01.2016 15:38

THQ założy nowe studio w Montrealu, tak więc Desilets nie będzie musiał zmieniać miejsca zamieszkania. Co ciekawe, ma to być naprawdę ogromny ośrodek deweloperski, w którym pracować ma około 400 osób. Prace toczyć się będą jednocześnie nad dwoma projektami. Jeden, pod wodzą Desiletsa, będzie zupełnie nową marką, drugi zaś ma być nowym tytułem spod znaku już znanej marki bądź również czymś zupełnie nowym.

Desilets dołączy do studia jednak dopiero latem 2011 roku. Dlaczego? Oficjalnie "z szacunku" dla swojego poprzedniego pracodawcy, Ubisoftu, choć prywatnie uważam, że po prostu ma wreszcie ochotę na urlop. Jestem ciekaw, jak ta barwna postać odnajdzie się w nowych realiach. Przypomnijmy - zdarzało mu się być odrobinę nieokrzesanym, zdarzało się także mówić rzeczy... Powiedzmy, kontrowersyjne.

Jedno jest pewne - będzie interesująco.

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościubisoftthq
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.