Patent Sony na okulary korekcyjne do gogli VR może zwiastować nową generację PSVR

Zaraz, zaraz... czyżby firma pracowała już nad nową wersją swoich gogli?

Patent Sony na okulary korekcyjne do gogli VR może zwiastować nową generację PSVR
Krzysztof Kempski

Urząd patentowy to taka instytucja, do której firmy często zgłaszają się, by po prostu zaklepać pomysły i później z nich nie korzystają. Często to jedynie forma zabezpieczenia na przyszłość ciekawej idei. Zarejestrowany ostatnio przez Sony patent wydaje się jednak o tyle ciekawy, że dotyczy gogli VR, które Sony sprzedaje już pod postacią PSVR. Po drugie korzystanie z gogli VR wciąż bywa problematyczne dla osób noszących okulary korekcyjne.

Obraz

Wniosek został złożony już w grudniu 2017 roku, jednak opublikowano go wraz z grafikami obrazującymi jak ma działać dopiero w tym tygodniu. Od zwykłych okularów korekcyjnych różnią się przede wszystkim dodatkowymi czujnikami wokół oprawek, umożliwiającym śledzenie ruchu gałek ocznych.

Obraz

Takie specjalne okulary mają być wykrywane po założeniu headsetu przez wbudowany w nim czujnik. Wykrycie okularów spowoduje, że gogle wyłączą własny moduł odpowiadający za śledzenie ruchu gałki ocznej i będą wyznaczać ją na podstawie odczytu z czujników znajdujących się na oprawkach.

Obraz

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościsonyps4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.