Paszporty "Polityki" - są nominacje w kategorii kultura cyfrowa

"Polityka" ogłosiła trójkę nominowanych do jej nagród w kategorii kultura cyfrowa. Zwycięzcę poznamy 18 stycznia.

Papetura
Papetura

Paszporty "Polityki" zostaną w styczniu przyznane po raz 29. Po raz 6. zaś nagroda będzie wręczana również w kategorii kultura cyfrowa. W ten sposób tygodnik od 2016 roku stawia gry elektroniczne na równi z innymi dziedzinami kultury, takimi jak kino, muzyka czy teatr.

O nagrody powalczą w tym roku:

Tomasz Konrad Ostafin za grę przygodową Papetura. Stworzona w całości na bazie rzeczywistych, papierowych elementów, cechuję się ona oprawą graficzną i artyzmem, który z pewnością czyni z niej coś unikatowego i rozpoznawalnego.

Marcin Borkowski za Pendrive znaleziony w trawie - multimedialny projekt z pogranicza gry komputerowej i sztuk nieinteraktywnych (sam autor nazywa to "Computer Based Entertainment"). 

Anshar Studios za grę Gamedec, narracyjne, cyberpunkowe RPG całkowicie pozbawione walki. Tę swoistą "polską odpowiedź na Disco Elysium" wyróżnia również umieszczenie akcji w futurystycznej Warszawie.

Pełną listę nominowanych do 29. Paszportów "Polityki" we wszystkich kategoriach można znaleźć pod tym adresem.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (12)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.