Parszywa Szóstka - to ich musisz oglądać na YouTube

Są ludzie, którzy spędzają godziny na graniu w Minecrafta. Są ludzie, którzy spędzają godziny na oglądaniu ludzi, którzy grają w Minecrafta. Poznajmy najpopularniejszych twórców materiałów wideo.

marcindmjqtx

Polski YouTube pełen jest osób, które z pasją opowiadają o rzeczach, które tworzą w Minecrafcie. Nagrywają poradniki, wideoblogi, a także fabularyzowane seriale, które śledzą tysiące widzów.

Przygotowaliśmy specjalne zestawienie najpopularniejszych twórców. Kluczem były zarówno statystyki oglądalności ich kanałów, a także jakość samych materiałów.

1. CTSG, czyli MinecraftPL, jeden z pierwszych kanałów poświęconych Minecraftowi w polskiej części YouTube'a. W "Kanciastej codzienności" omawiał różne aspekty gry, aby przejść do "Kanciastej doliny", cyklu w którym zaprasza do siebie znajomych i widzów, aby razem tworzyć i kopać.

Dlaczego warto oglądać? Bo to CTSG jest "twarzą" polskiego Minecrafta, czy też raczej "głosem". Wszyscy rozmawiają o jego filmikach i trudno byłoby ich nie znać.

2. Dzunior i Zaha, duet, który publikuje na YouTube różnego rodzaju materiały, ale w minecraftowym świecie zasłynął serialem "Dzienniki survivalu", opowiadającym o losach rozbitków na tajemniczej wyspie. Cykl został zakończony po 32 odcinkach. Aktualizacja: w tak zwanym między czasie serial powrócił z nowym sezonem. który można zacząć oglądać tutaj.

Dlaczego warto oglądać: serial został co prawda zakończony, ale warto go sobie przypomnieć ze względu na specyficzną chemię dziejącą się pomiędzy bohaterami. Są po prostu zabawni.

3. JJayJoker, czyli Przygody z Minecraftem. To kolejna fabularyzowana opowieść ze świata gry i chyba najlepszy minecraftowy serial w polskiej części sieci. Oprócz tego autor na swoim kanale publikuje materiały z innych gier.

Dlaczego warto oglądać: o ile Junior i Zaha to czysty żywioł, to "Przygody z Minecraftem" to przemyślany scenariusz i atmosfera tajemnicy. Prawdziwy serial.

4. Madzik, czyli kanał MagdalenaMariaMonika, ukazująca kobiece spojrzenie na grę w cyklu "Minecraft na obcasach".

Dlaczego warto oglądać: bo pozwala spojrzeć na Minecrafta z kobiecego punktu widzenia, dzięki czemu otrzymuje się pełen obraz gry.

5. MinecraftPolska, czyli kanał pełen poradników, trików i instrukcji, jak budować różne tajemnicze rzeczy w Minecrafcie, korzystać z modów i innych rzeczy. Jeżeli nie wiecie, co zbudować, to tutaj znajdziecie masę inspiracji.

Dlaczego warto oglądać: kopanie i budowanie zwykłych domków zawsze się w pewnym momencie znudzi i trzeba zacząć rozglądać się za czymś bardziej skomplikowanym. Ten kanał to kopalnia inspiracji i instrukcji.

6. Rock, czyli Kilofem i Książką, cykl "dwa w jednym". Autor odpręża się po ciężkim dniu grając w Minecrafta, a przy okazji opowiada o książkach, które aktualnie przeczytał. Jeśli nie potraficie skupić uwagi na obu tych elementach, zawsze możecie raz obejrzeć sam film i patrzeć na grę, a za drugim tylko słuchać o książkach.

Dlaczego warto oglądać: bo jest po prostu inaczej. Spokojniej. Rock jest najstarszy z całego zestawienia i pozwala spojrzeć na Minecrafta z odpowiednim dystansem. Na dodatek, tworzy naprawdę ciekawe budowle.

Przegląd to cykl tekstów w których prezentujemy zbiorczo pojedyncze aspekty Minecraftowej sceny. Masz pomysł na temat, którym moglibyśmy się zając i przedstawić? Pisz na konrad.hildebrand@polygamia.pl!

Konrad Hildebrand

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.