Parlament Europejski zorganizuje konferencję o grach wideo

Parlament Europejski zorganizuje konferencję o grach wideo
marcindmjqtx

09.04.2009 19:24, aktual.: 13.01.2016 17:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W przyszły wtorek w Parlamencie Europejskim odbędzie się konferencja dotycząca gier wideo. Miło mi poinformować, że nie będzie ona miała nic wspólnego z panującą w Niemczech nagonką na brutalne gry, a wprost przeciwnie, ma uświadomić europarlamentarzystom znaczenie branży gier wideo dla europejskiej gospodarki. Spotkanie z przedstawicielami deweloperów i wydawców koordynuje holenderski europarlamentarzysta Jules Maaten, który opisuje całe przedsięwzięcie w ten sposób:

Europa musi mieć odwagę do dalszego rozwijania kreatywnych sektorów gospodarki jak branża gier wideo. Wszyscy powinni skorzystać na pogłębionej refleksji nad tym zagadnieniem:deweloperzy, ekonomia, ale także konsumenci i bronię tutaj programu Unii Europejskiej poświęconego stymulacji europejskiej branży gier.Jeszcze dobitniej pogląd na sprawę wyraził Alexander Fernandez, CEO Streamline Studios:

Rządy i kraje powinny znaleźć sposób na dalsze wspieranie tych gałęzi przemysłu, które mogą owocować liderowaniem na światowych rynkach, większym zatrudnieniem oraz lepszą jakością życia.Nic tylko przyklasnąć tej inicjatywie. Miejmy nadzieję, że konferencja zrobi dobre wrażenie na parlamentarzystach i zaowocuje to prawem sprzyjającym rozwojowi branży w Unii Europejskiej.

[via EDGE]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)