Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Paradox serwuje nam RPG-ową ankietę, a ja wcale nie doszukuję się w tym czegoś związanego z Vampire: The Masquerade

Strona głównaParadox serwuje nam RPG-ową ankietę, a ja wcale nie doszukuję się w tym czegoś związanego z Vampire: The Masquerade
12.08.2016 14:08
Paradox serwuje nam RPG-ową ankietę, a ja wcale nie doszukuję się w tym czegoś związanego z Vampire: The Masquerade
Bartosz Stodolny
Bartosz Stodolny
bDIBJNQm

Proszę, niech to będzie jakoś związane z Vampire: The Masquerade. Bardzo, bardzo, bardzo proszę!

bDIBJNPF

Paradox Interactive to nie tylko rozbudowane strategie pokroju Hearts of Iron czy Stellaris. Firma wydała też całkiem sporo fajnych przedstawicieli innych gatunków, jak Magicka, Knights of Pen and Paper czy War of the Roses i jej drugą część – War of the Vikings. Poza tym wśród studiów, którymi „opiekuje” się wydawca jest Obsidian Entertainment z Pillars of Eternity i niewydanym jeszcze Tyranny.

Tyranny - "From the Ashes," Gameplay Reveal - E3 2016

Widać przy tym, że Paradox nie stroni od tego gatunku, bo firma w ubiegłym roku kupiła od CCP White Wolf Publishing wraz z prawami do marki Świata Mroku. W skład tego, poza anulowanym przez twórców EVE: Online MMORPG o tym samym tytule co uniwersum, wchodzą też gry z serii Vampire: The Masquerade.

bDIBJNPH

No właśnie, co z tą Maskaradą? Już samo wykupienie White Wolfa przez Paradox świadczy o tym, że są jakieś plany na tę serię. Ponadto na początku maja pisałem, że „Biały Wilk” zarejestrował znak towarowy Vampire Bloodlines, co samo w sobie nie musi jeszcze nic oznaczać.

326803738004510762

A może jednak? Paradox zamieścił wczoraj na swoim forum informację o ankiecie dotyczącej gier RPG, a konkretnie tego, jak ważne jest dla graczy ich ponowne przechodzenie. Wśród pytań są między innymi takie o to, na co zwracają uwagę przy kolejnych podejściach i czy w ogóle to robią.

326803738004641834

Poza tym w ankiecie pojawia się kilka konkretnych gier: Mass Effect 2, Fallout: New Vegas, Pillars of Eternity i… Vampire: The Masquerade – Bloodlines. Przy każdej z nich zadawane jest pytanie: Czy grałeś w ten tytuł ponownie? Jeśli zaznaczymy „tak”, zostaniemy przekierowani do bardziej szczegółowych pytań dotyczących dokonywanych przez nas wyborów, zakończeń, które widzieliśmy i motywacji, jaką mieliśmy ponownie przeżywając przygodę.

bDIBJNPN

Może snuję tutaj jakieś dziwne teorie spiskowe, może ankieta dotyczy jakiegoś niezapowiedzianego jeszcze tytułu zupełnie niezwiązanego ze Światem Mroku. A może chodzi właśnie o Tyranny? Akurat ta ostatnia opcja jest najmniej prawdopodobna. Skoro gra ma wyjść jeszcze w tym roku, to raczej za późno już na większe zmiany w fabule mogące mieć wpływ na decyzję o ponownym zagraniu w tę produkcję.

Rany, jak ja bym chciał, żeby to był kolejny Wampir! Ale taki porządny, ze wszystkimi klanami, intrygami, rozbudowaną, nieliniową fabułą, wymagającą walką, a nie kolejne MMO, które po kilku miesiącach przejdzie na model free-to-play.

Bartosz Stodolny

bDIBJNQD