Paradox otwiera serwis z modami do swoich gier, również w wersji na Xbox One

Paradox otwiera serwis z modami do swoich gier, również w wersji na Xbox One
21.02.2019 16:38
Paradox otwiera serwis z modami do swoich gier, również w wersji na Xbox One
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski

Sony natomiast uznało, że nie chce się w to bawić.

Wielką zaletą gier od Paradoksu jest zazwyczaj obsługa modów. Twórcy ogłosili właśnie ciekawą inicjatywę, mającą uprzyjemnić graczom korzystanie z nich. Firma zapowiedziała powołałnie do życia portalu Paradox mods. Stronka z modyfikacjami będzie o tyle ciekawa, że upraszcza instalowanie ich niezależnie od miejsca zakupu gry. Do tej pory było to możliwe jedynie w wersji steamowej, a nowa inicjatywa ma włączyć do tego grona również tych, którzy kupili daną produkcję za pośrednictwem Epic Games Store lub GoG-a.

To jednak nie wszystko, bo Paradox mods współpracuje już także z Xboksem One. Firma realizuje więc częściowo zapowiedź o wprowadzeniu modyfikacji na konsolach. Na tym chyba jednak się skończy, bo Sony podobnie jak w przypadku cross playu również pozostaje nieugięte. Nim serwis zapełni się modyfikacjami, musi jeszcze przejść testy. Docelowo swoje projekty będzie mógł udostępniać każdy użytkownik.

325394443320768476

Na ten moment serwis obsługuje takie tytuły jak Surviving Mars, Stellaris czy Cities: Skylines. Łącznie dodano 250 modyfikacji, które można sobie wyszukiwać po tagach platform i zawartości. Bardzo fajna inicjatywa, zwłaszcza dla tych, którzy obawiają się różnych podejrzanie wyglądających stron z modami. Pieczątka Paradoksu sprawia, że mimo wszystko powinno być tam ciut bezpieczniej.

Krzysztof Kempski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)