Paradox kupił twórców Battletecha

Twórcy gry mogą rozwinąć skrzydła - a przynajmniej mają taką nadzieję.

Paradox kupił twórców Battletecha
Joanna Pamięta - Borkowska

06.06.2018 11:26

Szwedzki wydawca Paradox Interactive przejął studio Harebrained Schemes, znane z takich produkcji jak Shadowrun Returns oraz BattleTech. Przewidywana suma transakcji to 7,5 miliona dolarów, która może zostać powiększona o 25 % zysków przed uwzględnieniem kosztów wydawniczych, o ile w ciągu pięciu lat od zawarcia umowy zyski te przewyższą główną kwotę.

Umowa ma zostać sfinalizowana najpóźniej 7 czerwca tego roku. Przedstawiciele Paradoxa zapewniają, że w związku z przejęciem studia nie są planowane zwolnienia. A co skłoniło ich do takiej inwestycji?

Obraz

Recenzję Bartka Stodolnego Battletecha mogliście przeczytać pod koniec kwietnia - uznał on, że "warto". Tym bardziej cieszy zapewnienie, że studio będzie kontynuować pracę nad grami taktycznymi, zaś szwedzki wydawca wspomoże je w obrębie finansów, prawa oraz dystrybucji produktów. Mitch Gitelman, współzałożyciel studia, tak wypowiedział się na temat całej sprawy:

Czas pokaże, co wyjdzie z tej współpracy.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościparadox interactiveBattleTech
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.