Pamiętacie Liga Polska Managera? Jego twórcy powracają z nową grą

Pamiętacie Liga Polska Managera? Jego twórcy powracają z nową grą

Pamiętacie Liga Polska Managera? Jego twórcy powracają z nową grą
marcindmjqtx
11.09.2015 12:20, aktualizacja: 05.01.2016 14:54

Bądź jak Czesław Michniewicz albo Jose Mourinho w rodzimym konkurencie dla Football Managera. Autorzy Liga Managera 2015 liczą bowiem, że na symulowaniu Ekstraklasy się ambicje graczy nie zakończą.

Dlaczego zmieniliśmy nazwę? Otóż, mamy nadzieję, że dzięki potężnemu edytorowi, gra stanie się czymś więcej niż tylko managerem polskiej ligi. Teraz można stworzyć zestawy danych dla dowolnych lig! Czytamy na stronie Liga Managera. Za powrót rozpoznawalnej na polskim podwórku marki odpowiada twórca oryginalnego Liga Polska Managera, Mariusz Trzaska.

W swojej książce "Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych" Marcin Kosman zauważa, że swego czasu mieliśmy w Polsce prawdziwy wysyp "managerów". Wspomina też produkcję Trzaski:

Liga Polska Manager cieszyła przede wszystkim polskimi realiami. Była zupełnie jak polska Ekstraklasa - pełna ułomności, ale swojska, nasza. Jednocześnie nie brakowało w niej trudnych do zrozumienia rozwiązań, które Mariusz Trzaska tłumaczył po latach powiązaniami z silnikiem rozgrywania meczów. Do tej pory ostatnią pełnoprawną odsłoną serii była Liga Polska Manager 2005.

Liga Manager 2015 dostępny jest póki co jedynie w wersji beta na tablety z Androidem. Zmienić w zasadzie każdy element gry można natomiast w oddzielnym edytorze dla Windowsa.

[Źródło: informacja prasowa]

Piotr Bajda

326915733638965527
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)