Pamiętacie Liga Polska Managera? Jego twórcy powracają z nową grą

Strona głównaPamiętacie Liga Polska Managera? Jego twórcy powracają z nową grą
11.09.2015 12:20
Pamiętacie Liga Polska Managera? Jego twórcy powracają z nową grą
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Bądź jak Czesław Michniewicz albo Jose Mourinho w rodzimym konkurencie dla Football Managera. Autorzy Liga Managera 2015 liczą bowiem, że na symulowaniu Ekstraklasy się ambicje graczy nie zakończą.

bEUgcMMR

Dlaczego zmieniliśmy nazwę? Otóż, mamy nadzieję, że dzięki potężnemu edytorowi, gra stanie się czymś więcej niż tylko managerem polskiej ligi. Teraz można stworzyć zestawy danych dla dowolnych lig! Czytamy na stronie Liga Managera. Za powrót rozpoznawalnej na polskim podwórku marki odpowiada twórca oryginalnego Liga Polska Managera, Mariusz Trzaska.

W swojej książce "Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych" Marcin Kosman zauważa, że swego czasu mieliśmy w Polsce prawdziwy wysyp "managerów". Wspomina też produkcję Trzaski:

Liga Polska Manager cieszyła przede wszystkim polskimi realiami. Była zupełnie jak polska Ekstraklasa - pełna ułomności, ale swojska, nasza. Jednocześnie nie brakowało w niej trudnych do zrozumienia rozwiązań, które Mariusz Trzaska tłumaczył po latach powiązaniami z silnikiem rozgrywania meczów. Do tej pory ostatnią pełnoprawną odsłoną serii była Liga Polska Manager 2005.

bEUgcMMT

Liga Manager 2015 dostępny jest póki co jedynie w wersji beta na tablety z Androidem. Zmienić w zasadzie każdy element gry można natomiast w oddzielnym edytorze dla Windowsa.

[Źródło: informacja prasowa]

Piotr Bajda

326915738923784234
Udostępnij:
bEUgcMNd
Komentarze (0)
bEUgcMNP