Palmer Luckey wraca do gry. Ale grami zajmować się nie będzie

Złote dziecko wirtualnej rzeczywistości tym razem sprawdzi się w obronie Stanów Zjednoczonych przed niechcianymi imigrantami.

Palmer Luckey wraca do gry. Ale grami zajmować się nie będzie
Bartosz Stodolny

06.06.2017 17:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po przegranym procesie z ZeniMaksem, chętnie udzielający się dotąd Palmer Luckey zniknął z mediów społecznościowych. Wrócił na chwilę 31 marca, kiedy to Facebook ogłosił, iż młody wizjoner nie pracuje już w firmie Marka Zuckerberga. Tamten tekst zakończyłem poniższymi słowami:

I nie pomyliłem się, bo Luckey właśnie ogłosił, iż założył nowy start-up. Będzie to jednak coś zupełnie innego od wirtualnej rzeczywistości czy gier wideo w ogóle. Jak podaje New York Times, firma zajmie się opracowaniem technologii służącej do ochrony granic czy zabezpieczania baz wojskowych. Sam Luckey też wydał w tej sprawie oświadczenie:

Założyciel Oculusa wspierał już Donalda Trumpa podczas jego kampanii prezydenckiej, teraz natomiast idzie krok dalej. Muru na granicy z Meksykiem co prawda nie wybuduje, ale za to opracuje technologię wspomagającą jej monitorowanie. Co ciekawe, podobne przedsięwzięcie Boeinga o nazwie „Project 28” zostało zamknięte w 2011 roku, bo okazało się nieskuteczne i zbyt kosztowne.

Obraz

W roku podatkowym 2016 był on nieco niższy i wynosił 580 miliardów dolarów, o podobną kwotę wnioskował w 2017 roku Barack Obama. Z tego prawie 103 miliardy mają zostać przeznaczone na obronę. Z kolei prezydent Trump prosi o 639 miliardów dolarów na rozpoczynający się 1 października rok podatkowy 2018.

A to tylko wydatki na wojsko, tymczasem dochodzi jeszcze budżet Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, czyli zajmującego się między innymi ochroną granic. Odpowiada za to Ochrona Celna i Graniczna, której wnioskowany budżet na przyszły rok podatkowy ma wynieść ponad 16 miliardów dolarów, natomiast liczba pracowników – niemal 60 tysięcy. Potencjał zarobkowy jest zatem dla firmy Luckeya ogromny, a według informatorów New York Timesa, start-upem już interesuje się fundusz inwestycyjny należący do jednego z doradców Donalda Trumpa.

Bartosz Stodolny

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościoculusstany zjednoczone
Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.