Pachter ostrzega przed iPod Touch

Pachter ostrzega przed iPod Touch15.10.2009 16:43
Pachter ostrzega przed iPod Touch
marcindmjqtx

Michael Pachter, analityk z Wedbush Securities uważa, że ze względu na niskie ceny gier na tę platformę, iPod Touch jest na dłuższą metę sporym zagrożeniem dla wydawców.

Uważam, że wydawcy kompletnie źle do tego podchodzą. EA w to wchodzi, bo uznają to za szansę, ale uważam, że iPod Touch to największe niebezpieczeństwo dla wydawców w historii.Dlaczego? Ze względu na zbyt niskie ceny w porównaniu z innymi przenośnymi platformami.

Czy jest to to samo doświadczenie, czy nie, po co miałbym wydawać 60 USD na Maddena, jeśli mogę go mieć za 10 USD na moim iPod Touch?  (...) To poważne zagrożenie dla cen. A gdy ludzie zaczną postrzegać to jako substytut DS dla młodszych dzieci, 12-letnich i mniej, wtedy całe pokolenie będzie uważało,że jest to akceptowalne doświadczenie growe za tak niską cenę. Pachter uważa też, że Apple zamierza, za pomocą kolejnych produktów, zatrzymać tę grupę docelową przy sobie.

O ile z punktu widzenia wydawców może i jest to zagrożenie, to dla graczy większa konkurencja cenowa jest według mnie raczej czymś pozytywnym. Może doprowadzi do obniżki cen gier na PSP i DS?

[via Gamasutra]

327238883907931012
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)