Pachter o drożejącym LIVE i cenie Natala i różdżek

Pachter o drożejącym LIVE i cenie Natala i różdżek

Pachter o drożejącym LIVE i cenie Natala i różdżek
marcindmjqtx
19.10.2009 14:39, aktualizacja: 15.01.2016 13:52

Michael Pachter ma dla nas kolejne analizy. Tym razem wypowiedział się o droższym LIVE, jak również cenach nowych kontrolerów dla PS3 i 360.

Zacznijmy od LIVE, którego cena ma wzrosnąć dwa razy! Jak to tłumaczy?

Nie przekonasz gracza pecetowego do płacenia za złoty abonament Xbox LIVE. [...] To jest kolejny problem - chcesz podpiąć wszystkich posiadaczy 360, chcesz by kupowali wszystkie gry na 360, grali  we wszystko z multiplayerem i płacili ci 50$ rocznie, by za parę lat było to 100$. A że to zdrożeje wiemy wszyscy - w końcu to dochodowy interes.   Szczerze mówiąc, to jakoś nie czuję się przekonany. Microsoft to nadal jedyna firma, która każe płacić za możliwość grania online. Jak na razie udaje im się to, bo LIVE to naprawdę dobra usługa. Konkurencja jednak nie śpi i jakość jej usług wzrasta. Niedługo może nie być to aż tak proste, by przekonać graczy, że jednak warto, skoro gdzie indziej jest za darmo.

W innej wypowiedzi mogliśmy też usłyszeć o Natalu i różdżkach. Otóż wg Pachtera cena kontrolera od MS powinna kształtować się w okolicach 50$, bo za jego pomocą firma chce znacząco zwiększyć swoją bazę użytkowników, i w miarę niski koszt zakupu powinien w tym pomóc.

A jak sprawa będzie się kształtować u Sony? Analityk Wedbush Morgan mówi, że nie będzie to więcej niż 100$.

Pamiętajcie, że to tylko analizy i Pachter nie robi ich dla graczy, ale dla rynków finansowych.

[via CVG, Joystiq]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)