Overkill's The Walking Dead zmusza Starbreeze do cięć w budżecie

Overkill's The Walking Dead zmusza Starbreeze do cięć w budżecie

Overkill's The Walking Dead zmusza Starbreeze do cięć w budżecie
Krzysztof Kempski
28.11.2018 18:10

Gra sprzedaje się na razie poniżej oczekiwań.

W ostatnim czasie na tapecie było głównie serialowe The Walking Dead od Telltale. Po zamknięciu tworzącego grę zespołu, wciąż ważą się jej dalsze losy. To jednak niejedyna gra z tego uniwersum, jaka boryka się w ostatnim czasie z dużymi problemami. Inną jest inspirowana Left 4 Dead, wydana 6 listopada Overkill's The Walking Dead. Od premiery wersji PC (konsolowa zadebiutuje na początku przyszłego roku) minęły już 3 tygodnie i stojące za wydaniem gry Starbreeze obwieściło ostatnio, że produkcja sprzedała się sporo poniżej oczekiwań.

Jak tłumaczą twórcy, nie chodzi tu jednak o oczekiwania odnoszące się do liczby egzemplarzy. Wygenerowany przez grę niższy od spodziewanego przychód wynika ponoć z tego, że gra sprzedała się najlepiej np. w Rosji czy Chinach - i ogólnie rynkach, gdzie gry są zazwyczaj tańsze. Tłumaczenie niby rozsądne, ale jednak dość dziurawe - gra zbiera oceny na poziomie 5/10, a użytkownicy metacritica są ogólnie dość zgodni z recenzentami. Trzymając się wspomnianej statystyki, twórcy zamierzają ratować grę dodatkową zawartością.

Overkill's The Walking Dead - Cinematic Launch Trailer

Słaba sprzedaż Overkill's The Walking Dead spowodowała w Starbreeze cięcia budżetowe. Również dlatego, że wpływy z tytułu wydania gry na konsolach nie będą księgowane na obecny rok i trzeba teraz zrobić wszystko, by cyferki w excelu znowu się zgadzały. Miejmy tylko nadzieję, że nie odbije się to na innych projektach producenta.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)