OUYĘ, sfinansowaną przez graczy, otwartą, konsole już można dotknąć

Twórcy rozpakowują pudełko z wersją dla developerów. Konsola ma wielkość kubka.

OUYĘ, sfinansowaną przez graczy, otwartą, konsole już można dotknąć
marcindmjqtx

28.12.2012 | aktual.: 21.01.2016 16:48

Przypomnijmy, twórcy Ouya chcieli zrobić "otwartą" konsolę, na którą każdy mógłby zrobić gry w systemie Android i je tam publikować, a użytkownik bez problemu mógłby podłączyć urządzenie do telewizora i grać padem. Czyli tworzymy otwarty ekosystem, która ma być konkurencją dla zamkniętych środowisk od Microsoftu, Sony czy Nintendo. Swego czasu Tomek Kutera nie był zbyt przekonany do tego pomysłu.

Ale znalazła się masa ludzi, którzy mieli inne podejście. Ouya zbierała fundusze na Kickstarterze. Potrzebowała 950 tysięcy dolarów, otrzymała 8,5 miliona. To dużo, ale w porównaniu z budżetami producentów konsol śmiesznie mało.

Jednakże jak widać, Ouya żyje i ma się dobrze. Jeżeli ktoś chce ją zamówić, może to zrobić za 100 dolarów. Pytanie tylko, czy znajdą się ludzie chętni do tworzenia gier na nią. Ouya wydaje się być częścią całego trendu pt. "twórzmy małe pecety i podpinajmy je pod telewizory". Narobili wokół siebie szumu, ale w tym basenie krążą większe ryby, np. Valve, które także chce zrobić swoją własną, choć być może nie aż tak otwartą, platformę. Takich urządzeń w najbliższej przyszłości będzie dużo, nie wiadomo jeszcze, który system operacyjny będzie dominował: Android czy Windows.

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.