Ouya - konsola do gier z... Androidem

Nowa konsola nie pochodzi ani od Sony, ani od Microsoftu. Pomysł jest bardziej zaskakujący - ale skoro da się grać na smartfonach.

Ouya - konsola do gier z... Androidem
marcindmjqtx

Za stworzenie nowej maszyny do grania wzięło się kilka osób znanych już z branży gier. Jej wygląd to zasługa Yvesa Behara (brał udział w projekcie One Laptop Per Children), zaś szefową inicjatywy jest Julie Uhrman z IGN. Ponadto konsolę tworzy m.in. Ed Fries (pracował nad pierwszym Xboksem) oraz Muffi Ghadiali (projektował czytnik Kindle). Celem zespołu jest urządzenie kosztujące nie więcej niż 99 dolarów.

Projektanci Ouya stawiają też na otwartość systemu. Do sklepu z aplikacjami swoją aplikację zgłosić będzie mógł każdy. Mówi się też o możliwości udostępnienia wszystkiego w modelu free-2-play. A także o daniu ludziom możliwości zmodyfikowania konsoli - na razie nie wiadomo, jaką specyfikację będzie miała, ale miłośnicy emulatorów na pewno coś wymyślą.

Projekt trafił na razie na serwis AngelList, pomagający w szukaniu inwestorów. Wkrótce zapewne przekonamy się, co z niego wyniknie. Na pewno niektórym grom z telefonów przyda się lepsze sterowanie padem. A może, jeśli popularność będzie duża, zaczną powstawać gry specjalnie na tę konsolę? Konkurencją dla czołówki raczej nie będzie, ale jako tania konsola do małych gier - czemu nie.

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.