Ouya - konsola do gier z... Androidem

Ouya - konsola do gier z... Androidem

Ouya - konsola do gier z... Androidem
marcindmjqtx
04.07.2012 16:54, aktualizacja: 05.01.2016 16:42

Nowa konsola nie pochodzi ani od Sony, ani od Microsoftu. Pomysł jest bardziej zaskakujący - ale skoro da się grać na smartfonach.

Za stworzenie nowej maszyny do grania wzięło się kilka osób znanych już z branży gier. Jej wygląd to zasługa Yvesa Behara (brał udział w projekcie One Laptop Per Children), zaś szefową inicjatywy jest Julie Uhrman z IGN. Ponadto konsolę tworzy m.in. Ed Fries (pracował nad pierwszym Xboksem) oraz Muffi Ghadiali (projektował czytnik Kindle). Celem zespołu jest urządzenie kosztujące nie więcej niż 99 dolarów.

Projektanci Ouya stawiają też na otwartość systemu. Do sklepu z aplikacjami swoją aplikację zgłosić będzie mógł każdy. Mówi się też o możliwości udostępnienia wszystkiego w modelu free-2-play. A także o daniu ludziom możliwości zmodyfikowania konsoli - na razie nie wiadomo, jaką specyfikację będzie miała, ale miłośnicy emulatorów na pewno coś wymyślą.

Projekt trafił na razie na serwis AngelList, pomagający w szukaniu inwestorów. Wkrótce zapewne przekonamy się, co z niego wyniknie. Na pewno niektórym grom z telefonów przyda się lepsze sterowanie padem. A może, jeśli popularność będzie duża, zaczną powstawać gry specjalnie na tę konsolę? Konkurencją dla czołówki raczej nie będzie, ale jako tania konsola do małych gier - czemu nie.

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)