Outlast 2 ma tak mocne sceny, że został wycofany z Australii

Outlast 2 ma tak mocne sceny, że został wycofany z Australii
16.03.2017 12:52
Outlast 2 ma tak mocne sceny, że został wycofany z Australii
Patryk Fijałkowski
Patryk Fijałkowski

Ale spokojnie, u nas będzie. I to nawet w wydaniu pudełkowym od Cenegi.

Każdy, kto grał w Outlasta, wie, że twórcy raczej nie pieszczą się z graczem. Podczas projektowania gry nie mieli większych oporów, czego najlepszym przykładem jest pewnie The Groom z dodatku Whistleblower - czy to jego "instalacje", czy nie do końca przytulny stół. Zresztą, tamtejszy szpital psychiatryczny wypełniony był wieloma niepokojącymi scenami, z czego niektóre ukazywały się tylko tym spostrzegawczym (pamiętacie takiego gościa w zaułku, który dobrze się sam ze sobą bawił?).

Outlast Whistleblower - All Eddie Gluskin Scenes (The Groom) HD

Wygląda na to, że Outlast 2 zaprezentuje jeszcze więcej tego typu kontrowersyjnych motywów. Pewne sceny są tak mocne, że w Australii grze odmówiono klasyfikacji wiekowej, co oznacza, że nie pojawi się na tamtejszym rynku. Co doprowadziło do takiej decyzji? Jeśli nie chcecie jakichkolwiek spoilerów z nadchodzącego horroru, radzę w tym momencie przestać czytać.

325612888931055580

Australijska Rada zwróciła też uwagę, że opisana powyżej scena nie jest jedynym powodem, dla którego nie przyznano grze kategorii wiekowej. Choć bez niej podobno nadawałaby się już do oceny R18+ - czyli mogłyby ją kupić osoby powyżej 18 roku życia.

Outlast 2 Gameplay No Commentary Walkthrough Part 1 Pax East 2016 Demo Let's Play Playthrough

Zdaje się, że ponownie gry spotykają się z o wiele surowszym podejściem niż inne media. Film z tego typu sceną spokojnie zostałby dopuszczony do sprzedaży, ale interaktywna natura naszego medium sprawia chyba, że niektóre organizacje zajmujące się przyznawaniem ocen wiekowych stosują inne reguły. Czy słusznie? Czy gwałt zobaczony w grze może być bardziej wstrząsający niż taki zobaczony w filmie?

325612888931317724

Zatem to, czy Outlast 2 pojawi się w Australii, zależy pewnie od wycięcia/złagodzenia wspomnianej wyżej sceny. Z kolei w Polsce gra pojawi się normalnie; co więcej, doczeka się też wydania pudełkowego od Cenegi. Póki co jednak fizycznie zapowiedziana jest tylko konsolowa (PS4, Xbox One) wersja Trinity, czyli wydanie zbiorcze zawierające Outlasta, Whistleblowera i Outlasta 2.

Ciekawe, co Australijczycy powiedzieliby na Agony, w którym zdeformowane niemowlęta używane są jako zaprawa murarska?

Patryk Fijałkowski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)