Outcast doczeka się remake’u. Premiera już w przyszłym roku

Outcast doczeka się remake’u. Premiera już w przyszłym roku

30.05.2016 18:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kultowa gra Outcast doczeka się pełnoprawnego remake’u. Odpowiedzialne ma być za niego studio, które stworzyło oryginalną grę z 1999 roku. Odświeżona wersja wprowadzać ma nie tylko usprawnioną grafikę, ale też dodatkowo rozbudowaną rozgrywkę.

Choć Outcast nigdy nie stał się przebojem w rodzaju Grand Theft Auto czy Quake’a, pozostaje jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych gier lat 90. Wprawdzie brakowało mu końcowego szlifu charakterystycznego dla wysokobudżetowych produkcji, ale pod wieloma względami był tytułem przełomowym i wizjonerskim.

Spośród innych gier wyróżniał się przede wszystkim sposobem konstrukcji świata i  prowadzenia akcji. Był to swego rodzaju protoplasta gier akcji z otwartym światem, na długo przed Assassin’s Creedami czy innymi Far Cry’ami. Współczesne gry wiele mu zawdzięczają, tym bardziej więc cieszy decyzja studia Appeal, które nawiązało współpracę z firmą Bigben w celu wypiszczenia na rynek odświeżonej wersji gry.

Obraz

Outcast - Second Contact, bo tak ma się ona nazywać, pojawić ma się w sprzedaży już na początku 2017 roku. Gra wprowadzi usprawnioną grafikę i mechanizmy rozgrywki, które nie powinny razić współczesnego gracza. O wszystkim tym poinformowało studio Appeal na swoim facebookowym profilu.

Outcast opowiadał (i będzie opowiadał w nowej wersji) historię odkrycia przez ludzkość równoległego świata, którego istnienie zagraża życiu wszystkich mieszkańców Ziemi. Gracz wciela się w przedstawiciela amerykańskich sił specjalnych, w którego rękach - rzecz jasna - szybko znajduje się los dwóch planet. W celu ich ocalenia musi zbadać całkowicie obcy mu świat.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)