Mimo że jest naprawdę przyzwoity, nie możemy dać się zwieść.

bELgNsKt

Z okazji zbliżających się targów E3 niektórzy już korzystają, aby zademonstrować swoje przyszłe produkcje. Dobrym przykładem jest studio Spiders Games, które w swoim dorobku ma takie gry jak The Technomancer czy Of Orcs and Men. Tym razem przygotowało dla graczy zwiastun GreedFall, najnowszej tworzonej gry, skupiający się wokół historii głównego bohatera, ale również otaczającego go świata.

Protagonista wyrusza na pewną wyspę uchodzącą za wyjątkowe miejsce, w którym może znajdować się lekarstwo potrzebne do uzdrowienia ludzi z kontynentu. Do eskapady dołącza nawet książę, więc sprawa uchodzi za niezwykle ważną. Szybko okazuje się, że zadanie nie będzie takie proste. We fragmentach widzimy wiele różnych istot zaczynając od dinozauropodobnych monstrów, kończąc na ruchomych roślinach. Nie wspominam o takich, których nie ma do czego porównać.

Greedfall - E3 2019 Story Trailer | PS4

Mimo wszystko największym problemem okazują się spory pomiędzy mieszkańcami wyspy, którzy osiedlają ją od lat, a najeźdźcami kierującymi się pokusą zdobycia bogactw wyjątkowego miejsca. Dochodzi do utarczek, ale także przelewu krwi. Wiele wskazuje, że główny bohater może dopuścić się zdrady, więc prawdopodobnie będzie musiał wstawić się za jedną ze stron. Z materiału wynika, że akcja rozgrywa się nie tylko na wyspie, ale także w mieście. Pod znakiem zapytania pozostaje pływanie statkiem zależne od naszej woli w celu wyruszenia do wybranego przez siebie miejsca.

bELgNsKv

O GreedFall wiemy już nieco od dłuższego czasu. W 2017 roku pojawił się zwiastun promujący samą grę i do tego czasu sukcesywnie docierało do nas coraz więcej informacji. Gra należy do gatunku RPG. Czas akcji ma przypadać na epokę przypominającą XVII wiek, ale przez wprowadzenie magii i wymyślnych stworów trudno powiedzieć na ile pozwolą sobie twórcy w kreowaniu rzeczywistości.

Na graczy czekają misje pozwalające rozwijać się w określonym kierunku. Można zdecydować się na walkę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać sztukę dyplomacji. Można uciec się również do oszustwa. Wyspa ma na bieżąco ewoluować dla podkreślenia działań gracza, które mają mieć odzwierciedlenie w przebiegu historii. Nawet te najbardziej błahe zadania mają wpłynąć na całokształt opowieści. GreedFall zadebiutuje we wrześniu jeszcze tego roku. Miejmy tylko nadzieję, że obędzie się bez jakiekolwiek obsuwy.

GreedFall - Reveal Teaser

bELgNsLr