Oto pierwsza gra Sony, która trafi na Xbox Series X i Xbox One

Oto pierwsza gra Sony, która trafi na Xbox Series X i Xbox One

Oto pierwsza gra Sony, która trafi na Xbox Series X i Xbox One
Adam Bednarek
01.02.2021 20:21

Porozumienie ponad podziałami? Niekoniecznie MLB The Show 21 musi być zwiastunem zmian. Sony po prostu nie miało wyjścia.

Serię MLB od dawna tworzy studio należące do Sony. Wydawca wykorzystał posiadaną licencję. Jeżeli ktoś chciał zagrać w wirtualny baseball, musiał mieć lub kupić PlayStation. 

W tym roku to się zmieni. "MLB The Show 21" będzie pierwszą odsłoną serii w pełni multiplatformową. Oprócz konsol Microsoftu - Xboksa Series X i Xboksa One - w grę będzie można również zagrać na Nintendo Switch. 

Teraz doszło do oficjalnej zapowiedzi "MLB The Show 21", a premierę zaplanowano na kwiecień. O tym, że nowe porozumienie pomiędzy Sony a amerykańskimi władzami baseballu wymagać będzie "gry na wyjeździe" - czyli edycji nie tylko na sprzęty PlayStation - wiadome było wprawdzie wcześniej. Dziś mamy konkretne potwierdzenie i przede wszystkim potwierdzone platformy.  

Ciekawe, jak Sony zareagowało na ten warunek. Z jednej strony PlayStation 4 i PlayStation 5 straciły solidny tytuł. Owszem, w Polsce może nie jest to hit sprzedażowy, ale biorąc pod uwagę popularność baseballu w Stanach Zjednoczonych musi to być cenna marka. 

Z drugiej strony rywale będą musieli dzielić się zyskami. A logo Sony wyświetlone zostanie na ekranach grających na Xboksie Series X czy Nintendo Switch. 

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)