Oto PC do salonu wspierany przez Valve. Ale czy to Steam Box?

Oto PC do salonu wspierany przez Valve. Ale czy to Steam Box?
08.01.2013 10:37
Oto PC do salonu wspierany przez Valve. Ale czy to Steam Box?
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Prezentacja urządzenia o nazwie kodowej Piston zelektryzowała media. Ale to raczej nie jest sprzęt, który Valve od dawna zapowiadało...

Powstał przy współpracy Valve i Xi3, firmy tworzącej miniaturowe pecety. Stworzony został specjalnie do współpracy z trybem "Big Picture" dodanym ostatnio do Steama. Firma nie ukrywa, że Valve zainwestowało w ich sprzęt.

Urządzenie nadal jest w fazie rozwoju, dlatego nieznana jest dokładna specyfikacja. Nieoficjalnie wiadomo, że będzie miał dysk wielkości 1TB, 8 portów USB (w tym 4 x 3.0), 4 wejścia eSATAp, port HDMI oraz budowę modularną, wraz z możliwością ulepszania procesora (domyślnie ma czterordzeniowy) i wymiany RAMu (domyślnie 16GB). Cena nie jest znana, ale MCV zauważa, że ceny podobnych urządzeń wahają się między 499 a 999 dolarów. Piston wzorowany jest na innym komputerze tej firmy komputerze X7A - którego cena wynosi właśnie 999 dolarów. Zresztą zobaczcie jak X7A wygląda:

fot. xi3.com

Czy to jest obiecany Steam Box? Przyznam szczerze, że wątpię. Mała firma pokazująca na CES peceta do gier  podłączanego do TV  - to nie wygląda jak premiera wielkiego dziecka Valve. Redaktor Destructoida zauważył, że Xi3 nie używało w rozmowie nazwy Steam Box, gdy mówiło o tym projekcie. A jeszcze wczoraj pisałem, że Valve chce swój gadżet ujawnić na GDC lub E3. A X7A, pierwowzór Pistona, został zupełnie jawnie sfinansowany na Kickstarterze:

Paweł Kamiński

327127534699894826
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)