Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Oszukiwał klientów na Steamie, jego gra została usunięta. Punkt dla Valve

Strona głównaOszukiwał klientów na Steamie, jego gra została usunięta. Punkt dla Valve
29.01.2017 11:22
Oszukiwał klientów na Steamie, jego gra została usunięta. Punkt dla Valve
bDIXjXIS

Ten przypadek oszustwa był tak oczywisty, że nawet autor gry się do niego przyznał…

bDIXjXIl

Platformica to niewyróżniająca się niczym szczególnym platformówka 3D, o której pewnie nawet nie usłyszelibyście, gdyby nie występek jej autora. Łuniow Artem Pawłowicz tak bardzo chciał pomóc  sukcesowi, że postanowił pofabrykować pozytywne recenzje swojej gry. Pomysł od razu oczywiście wydaje się naiwny i z góry skazany na porażkę… I taki się okazał.

Użytkownicy Reddita szybko zauważyli, że na stronie gry w Steamie pojawiają się pozytywne opinie z kilku podejrzanych kont. Mało tego, nakryto również autora na próbie usuwania materiałów pokazujących błędy jego produkcji. Wrzucony przez jednego z użytkowników niekorzystny screenshot próbował zgłaszać jako naruszający reguły użytkowania Steama.

Platformica [Gameplay HD]. Странный платформер!

O zachowaniu developera zostało poinformowane Valve, które zareagowało stanowczo.

bDIXjXIn

Z powodu zachowania Pawłowicza Valve zdecydowało o zakończeniu współpracy z tym twórcą. Zarówno Platformica jak i dwie inne gry developera nie będą już dostępne na Steamie.

Co warte podkreślenia (i dość rzadkie w takich sytuacjach), Pawłowicz nawet nie próbował się bronić. Na Steamie napisał:

325625449764435932

I oczywiście działanie Valve jest w tym wypadku jak najbardziej warte pochwały. Developer próbował oszukiwać odbiorców, wprowadzał ich w błąd co do jakości swojej gry, kara się należała. Trudno tu jednak nie odnieść wrażenia, że reakcja była tak szybka i zdecydowana, bo oszust tak mało znaczący, a jego postępowanie tak oczywiste.

bDIXjXIt

Oby Valve starczyło odwagi na pójście dalej i bronienie interesów graczy również w mniej oczywistych przypadkach. I takich, gdy oszukującymi są wielkie firmy, dysponujące wielkimi pieniędzmi.

Dominik Gąska

bDIXjXJj