Oszukiwał klientów na Steamie, jego gra została usunięta. Punkt dla Valve

Oszukiwał klientów na Steamie, jego gra została usunięta. Punkt dla Valve

29.01.2017 11:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ten przypadek oszustwa był tak oczywisty, że nawet autor gry się do niego przyznał…

Platformica to niewyróżniająca się niczym szczególnym platformówka 3D, o której pewnie nawet nie usłyszelibyście, gdyby nie występek jej autora. Łuniow Artem Pawłowicz tak bardzo chciał pomóc  sukcesowi, że postanowił pofabrykować pozytywne recenzje swojej gry. Pomysł od razu oczywiście wydaje się naiwny i z góry skazany na porażkę… I taki się okazał.

Użytkownicy Reddita szybko zauważyli, że na stronie gry w Steamie pojawiają się pozytywne opinie z kilku podejrzanych kont. Mało tego, nakryto również autora na próbie usuwania materiałów pokazujących błędy jego produkcji. Wrzucony przez jednego z użytkowników niekorzystny screenshot próbował zgłaszać jako naruszający reguły użytkowania Steama.

Platformica [Gameplay HD]. Странный платформер!

O zachowaniu developera zostało poinformowane Valve, które zareagowało stanowczo.

Z powodu zachowania Pawłowicza Valve zdecydowało o zakończeniu współpracy z tym twórcą. Zarówno Platformica jak i dwie inne gry developera nie będą już dostępne na Steamie.

Co warte podkreślenia (i dość rzadkie w takich sytuacjach), Pawłowicz nawet nie próbował się bronić. Na Steamie napisał:

Obraz

I oczywiście działanie Valve jest w tym wypadku jak najbardziej warte pochwały. Developer próbował oszukiwać odbiorców, wprowadzał ich w błąd co do jakości swojej gry, kara się należała. Trudno tu jednak nie odnieść wrażenia, że reakcja była tak szybka i zdecydowana, bo oszust tak mało znaczący, a jego postępowanie tak oczywiste.

Oby Valve starczyło odwagi na pójście dalej i bronienie interesów graczy również w mniej oczywistych przypadkach. I takich, gdy oszukującymi są wielkie firmy, dysponujące wielkimi pieniędzmi.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)