Oryginalny twórca Leisure Suit Larry wycofał się z prac nad serią

Oryginalny twórca Leisure Suit Larry wycofał się z prac nad serią
marcindmjqtx

16.12.2013 13:20, aktual.: 05.01.2016 15:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Al Lowe nie będzie już pracował nad Larrym. Jednym z powodów jest seksualny incydent z udziałem wydawcy gry.

Al Lowe, oryginalny twórca serii Leisure Suit Larry, wrócił z "growej emerytury" specjalnie po to, by zająć się remakiem jej pierwszej części. W ubiegłym roku udało się uzbierać na jego potrzeby aż 655 tysięcy dolarów - oczywiście na Kickstarterze. Każdy może go już sprawdzić, bo został skończony i w tym roku trafił do dystrybucji.

Wydawca gry, Replay Games, ciągle ma w rękach prawa do całej serii i prawdopodobnie ma w planach na przyszłość coś z nią związanego. Niestety, prace będą toczyć się bez Lowe'a. Na początku grudnia twórca wycofał się ze współpracy.

Jednym z powodów może być seksualny incydent z udziałem Paula Trowe'a, szefa Replay Games. W 2012 roku razem ze swoim mężem wdał się w trójkąt z 24-letnim mężczyzną. Gdy dowiedział się jednak, że ten ostatni jest już w związku z kobietą, postanowił ją o tym poinformować. Wysłał jej więc nagranie stosunku seksualnego z udziałem zdradzającego partnera. Nie wiedział jednak, że ma do czynienia z 16-letnią dziewczyną. Został oskarżony o pokazywanie pornografii nieletniej osobie i skazany na dwa lata w zawieszeniu. Zgodził się także poddać leczeniu dla osób z problemami seksualnymi.

- Było wiele powodów mojego odejścia, także incydent z 2012 roku - powiedział Lowe serwisowi Kotaku. - Z tego, co wiem, Replay Games ciągle ma prawa do gier z serii Leisure Suit Larry, ale będzie je musiało robić beze mnie.

[za Kotaku]

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)