Omni, bieżnia w służbie wirtualnej rzeczywistości

Omni, bieżnia w służbie wirtualnej rzeczywistości05.06.2013 12:47
Omni, bieżnia w służbie wirtualnej rzeczywistości
marcindmjqtx

Dzięki Omni wirtualna rzeczywistość może być jeszcze bardziej rzeczywista. Przynajmniej tak twierdzą twórcy.

Omni to... bieżnia. Pozbawiona jakichkolwiek elementów elektronicznych, bo poruszanie na niej odbywa się dzięki specjalnym butom i dostosowanemu do nich podłożu, ale jednak - bieżnia.

Dzięki niej w grach można poruszać się nie przy pomocy pada, ale po prostu chodząc czy biegając. W połączeniu z nowoczesnymi okularami wirtualnej rzeczywistości Occulus Rift ma to zapewnić dotychczas niespotykane wrażenia. Sami zobaczcie, jak to działa:

Bieżnia Omni trafiła na Kickstarter, gdzie udało już się uzbierać potrzebne do jej stworzenia 150 tysięcy dolarów. Ba, na koncie twórców już jest ponad 490 tysięcy, a do końca zbiórki zostało jeszcze 47 dni. Niestety, żeby za pomoc na Kickstarterze otrzymać swój egzemplarz Omni, trzeba w tym momencie wpłacić co najmniej 429 dolarów. Dużo.

Mimo wszystko chyba nie jestem do końca przekonany czy chciałbym w ten sposób grać w domu (choć chciałbym jeszcze zobaczyć to w zestawie z innym szalonym pomysłem, o którym pisaliśmy wczoraj, czyli ARAIG, egzoszkieletem dla graczy)... A jeśli chodzi o spalanie kalorii, to tradycyjne "świeże powietrze" jest chyba zdecydowanie lepszym wyborem. Ale sam pomysł - oryginalny.

Tomasz Kutera

326869155356109079
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)