Ojciec Cyberpunka napisał scenariusz do Obcego 3 - niedługo będzie go można poznać za pośrednictwem komiksu
Idealna okazja by sprawdzić, co takiego wymyślił dla ksenomorfów Gibson.
Wczoraj wydawnictwo Dark Horse poinformowało o powstaniu cyklu komiksów opartych na scenariuszu do Obcego 3 autorstwa Williama Gibsona. Adaptacją komiksową zajmie się Johnnie Christmas, zaś za rysunki odpowiedzialna będzie Tamra Bonvilain.
Dzieje trzeciej odsłony serii o ksenomorfach są bardzo burzliwe, pełne rozczarowań, niedopowiedzeń, kłótni. I nie mówię tu o tym, co działo się w uniwersum, a o naszym świecie. Historia, jaką zaproponował Gibson nie spodobała się producentom i film, jaki znamy, nie zawiera z niej nic poza pomysłem na kody kreskowe znajdujące się na karkach bohaterów. Niektóre rozwiązania fabularne, które miały miejsce w filmie, były dla fanów i samego Gibsona ciosem prosto w serce - np. uśmiercenie na samym początku Bishopa oraz Dwayne'a Hicksa, których Gibson uczynił głównymi bohaterami, a którzy cieszyli się też sympatią widzów.
W zamyśle Gibson chciał odejść od konwencji horroru i skupić się na wojnach korporacji i wielkiej polityce. Miejscem akcji miała być stacja kosmiczna Anchorpoint. Organizacja zwana Union of Progresive Peoples przechwyci statek z zahibernowanymi Ripley, Hicksem, Newt oraz Bishopem. A przy okazji też wyłowią ksenomorfa, którego odkrycie będzie początkiem czegoś na kształt Zimnej Wojny.
Tymczasem główną bohaterką filmu została ponownie Ellen Ripley, której kapsuła ratunkowa rozbija się na planecie więziennej Furia 16.
William Gibson napisał scenariusz do Obcego 3 już w 1987 roku. Gdzieś po sieci krążyły ponoć skany skryptu, ale dopiero w tym roku jego pomysł doczekał się adaptacji komiksowej.
Pierwszy zeszyt ukaże się już 7 listopada tego roku. Gibson wypowiedział się na temat komiksu bardzo entuzjastycznie:
Przy okazji - jeśli interesują Was różne niezrealizowane pomysły w uniwersum Obcego, to w 1988 roku Dark Horse wydał kontynuację wydarzeń znanych z filmu Jamesa Camerona ("Obcy - decydujące starcie", 1986). Niestety, mimo bardzo pozytywnego przyjęcia fanów, komiks wypadł z kanonu. Po 30 latach pojawił się ponownie w niezmienionej, oryginalnej czarno białej wersji. Za rysunki odpowiedzialny jest Mark A. Nelson, zaś scenariusz napisał Mark Verheiden (zobaczcie tytuły, nad którymi pracował: Battlestar Galactica, The Mask, Daredevil). W Polsce komiks pojawił się dzięki wydawnictwu Scream Comics. Jest to bardzo dobra, bardzo nietypowa jak na współczesne czasy lektura, którą z całego serca polecam.