Ogromny sukces Mount & Blade II: Bannerlord na Steamie

Ogromny sukces Mount & Blade II: Bannerlord na Steamie

Ogromny sukces Mount & Blade II: Bannerlord na Steamie
Bartosz Witoszka
01.04.2020 10:29

Minęły ledwie dwa dni od premiery we wczesnym dostępie, a Bannerlord już stał się największą tegoroczną premierę na platformie Valve.

Cóż, ciężko się temu dziwić, bowiem kontynuacja gry TaleWorlds z 2008 roku była z dawien dawna oczekiwana, a fani co roku z nadzieję wyczekiwali jakichś skrawków informacji. Kiedy jednak i one się pojawiły, to bardziej konkretniejsze materiały czy – nie daj Boże – zapowiedzi pierwszych testów również wydawały się sprawą odległą. Niczym koniec tego szaleństwa, które aktualnie dzieje się na świecie.

Mount & Blade II: Bannerlord - Early Access Trailer

Ale w końcu pojawił się promyk nadziei (przynajmniej w przypadku nowego Mount & Blade’a) w postaci ogłoszenia oficjalnej daty startu wczesnego dostępu. Oczywiście nie zabrakło głosów krytyki takiego rozwiązania, ale rzeczywistość po raz kolejny okazała się przewrotna (trochę jak z Call of Duty) i tak oto Bannerlord wylądował w Steamowej topce, jako najbardziej udana premiera tego roku.

Już w dniu premiery twórcy pochwalili się na Twitterze, że w ciągu zaledwie 100 minut od udostępnienia gry, liczba osób, które zdecydowały się wydać wcale niemałą sumę na – przypomnę – wczesny dostęp wyniosła ponad 100 tysięcy. W zaledwie dwa dni od premiery mamy już prawie 220 tysięcy osób, wśród których znajduje się jeden z Polygamijnych autorów i to ten ze starej ekipy. Tak, niedługo wjedzie na stronę zapowiedź Bannerlorda i to głównie dlatego wziąłem ten temat, bo sam nigdy nie miałem okazji w to zagrać.

Ale nawet taki nowicjusz jak ja wie, że drugi Mount & Blade nie różni się zanadto od tego pierwszego, przynajmniej pod względem ogólnych założeń, bo poprawiono nieco system umiejętności czy handel. Oprócz tego trochę wczesno-dostępowych bolączek z optymalizacją czy błędami, ale sami gracze nie poczuli się tym specjalnie zakłopotani, bo aktualna liczba pozytywnych recenzji na Steamie wynosi prawie 24 tysiące, co stanowi 82% wszystkich opinii.

No to teraz tylko trzeba czekać na ostateczną premierę, która przewidziana jest za mniej więcej rok. A, no i najważniejsze – grę dostaniecie tutaj za 161,99 zł.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)