Ogromny sukces Elden Ring. Tytuł może wyjść poza branżę gier

Elden Ring
Elden Ring
Źródło zdjęć: © Steam

16.03.2022 11:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elden Ring to produkcja, która przyciągnęła wielu graczy na całym świecie. Imponująca sprzedaż i pozytywny odbiór gry z pewnością cieszą twórców oraz wydawcę. Zespół posiada ambitne plany w kwestii rozwoju tej marki.

Najnowsze dzieło From Software zadebiutowało 25 lutego 2022 roku. Elden Ring praktycznie z miejsca zdobył serca graczy. O sile tego tytułu świadczą nie tylko wysokie oceny, a również (raczej - przede wszystkim) sprzedaż na wysokim poziomie.


Na łamach oficjalnej strony From Software pojawiła się informacja prasowa, dotycząca zarówno sprzedaży, jak i dalszych planów względem Elden Ring. Gra sprzedała się już w ponad 12 mln egzemplarzy na całym świecie. W samej tylko Japonii sprzedano ponad 1 mln egzemplarzy. Kapitalny sukces wydawniczy najwidoczniej przełoży się na dalszy rozwój marki.

Wiele wysiłku włożono w stworzenie Elden Ring, abyśmy mogli przekroczyć oczekiwania naszych fanów na całym świecie. W podobny sposób będziemy kontynuować nasze wysiłki, aby rozszerzyć markę poza samą grę i wprowadzić ją do codziennego życia każdego z nas. - informuje Yasuo Miyakawa, dyrektor generalny Bandai Namco.


Na czym ma polegać "wprowadzenie marki do codziennego życia" - trudno ocenić, ale jest to dowód na to, że marka będzie się konsekwentnie rozwijać.


Elden Ring jest dostępne na komputerach osobistych, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)