Oficjalne wymagania sprzętowe Phoenix Point

Oficjalne wymagania sprzętowe Phoenix Point

Oficjalne wymagania sprzętowe Phoenix Point
Bartosz Witoszka
02.12.2019 10:40

Eksterminacją kosmitów zajmiemy się już jutro, ale tylko na Epic Games Store. przynajmniej na razie.

Choć za powrót serii X-COM w 2012 roku nie odpowiadał Julian Gollop, jej oryginalny twórca, to z podziwem patrzył na dokonania studia Firaxis, które tchnęło w markę nowe życie i pokazało, że da się zrobić współczesną strategię turową. Gollop sam przyznał, że on zabrałby się do tego inaczej, jednak jest świadom, że jego rozwiązania nie przysporzyłyby grze takiego sukcesu.

Myślę, że te słowo to całkiem miły gest z jego strony, a takie błogosławieństwo ojca serii, przysporzyło sporo dobrego PR-u zarówno jemu samemu, jak i deweloperom z Firaxis. Po tych kilku latach wiemy, że te słowa i sukces XCOM-a z 2012 roku były swoistą inwestycją, która pozwoliła Gollopowi na skorzystanie z jednej z silniejszych rzeczy w branży gier wideo. Nostalgia i deklaracje, że Phoenix Point będzie pomostem łączącym stare i nowe X-COM-y zapewniły sukces zbiórki na Figu ponad dwa lata temu. Co prawda oczekiwania na grę ostudziła informacja o rocznej wyłączności na Epic Games Store, ale nie zmienia to faktu, że gra i tak jest oczekiwana.

Phoenix Point Official Launch Trailer

Niedawno pojawił się premierowy zwiastun gry, a także ujawniono wymagania sprzętowe. Nie są przesadnie wygórowane, ale, co ciekawe, gra ukaże się również na Mackach, więc nawet jeśli macie komputer tylko do pracy, to między jednym a drugim biznesowym spotkaniem możecie zajrzeć do bazy albo posunąć o kilka kroków skomplikowaną potyczkę.

Wymagania minimalne:

  • System operacyjny: Windows 7 SP1+, 8, 10
  • Procesor: Intel Core i3/ AMD Phenom II X3
  • Pamięć RAM: 8 GB;
  • Karta Graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 /AMD Radeon R9 270

Wymagania zalecane:

  • System operacyjny: Windows 7 SP1+, 8, 10
  • CPU: Intel Core i5 3 GHz/AMD FX series 3.2 GHz
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060/AMD Radeon R9 390X

Oprócz komputerów osobistych Phoenix Point zmierza również na konsole, jednak pojawi się na nich dopiero w 2020 roku. Wydaniem pudełkowym w Polsce zajmie się oddział Koch Media.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)