Od teraz w Wielkiej Brytanii sprzedaż "dorosłych" gier osobom młodszym niż 12 lat będzie nielegalna

Za złamanie prawa grozi nawet sześć lat więzienia i 5000 funtów kary.

Od teraz w Wielkiej Brytanii sprzedaż "dorosłych" gier osobom młodszym niż 12 lat będzie nielegalna
marcindmjqtx

Za sprzedaż gier bez oznaczenia wiekowego grożą dwa lata więzienia. Wcześniej różnego rodzaju systemy oznaczeń służyły wyłącznie do informowania klientów (w domyśle - rodziców), czego mogą spodziewać się po grze i czego mogą się po nich spodziewać. W teorii więc, rodzice mieli wiedzieć, w co grają ich dzieci.

Czyli:

  • sprzedanie brutalnej gry 7-latkowi - karalne
  • sprzedanie brutalnej gry 14-latkowi - legalne

Do tej pory na terenie Wielkiej Brytanii obowiązywał brytyjski system oznaczeń BBFC. Teraz zostanie zastąpiony międzynarodowym, obecnym także i w Polsce, PEGI.

W komentarzach przedstawiciele brytyjskiej branży gier, między innymi Ian Livingston z Eidos, twierdzą, że tak czy siak to na rodzicach spoczywa główna odpowiedzialność za to, w co grają ich dzieci i żadne prawo ich w tym nie wyręczy. A regulacje były wprowadzone przy wsparciu i zachęcie twórców.

Źródło: MCV, VG247

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.