Zmien skórke
Logo Polygamii

"Oczywiście, że Destiny 2 i Warframe mogą koegzystować na PC" - twierdzą autorzy tego mniej znanego tytułu

Bo co mają powiedzieć.

Czy Warframe i Destiny 2, które właśnie trafiło na pecety, mogą koegzystować? Nie wiem, zobaczymy. Do tej pory produkcji Digital Extremes szło świetnie. Ale nie ma co ukrywać – pomagał fakt, że zrzynała z była grą w wielu elementach podobną do reklamowanego głośno i wszędzie Destiny na platformie, na której Destiny nie było. Oczywiście Warframe jest też na konsolach, ale to pecety są oczkiem w głowie developera.

Który postarał się nawet o to, by najnowsza aktualizacja dodająca do Warframe otwarte przestrzenie i wielkich przeciwników na wzór Destiny trafiła na pecety przed premierą Destiny 2.

Ale moim zdaniem Digital Extremes nie jest na straconej pozycji. Wsiąkłem w Destiny 2, gdy recenzowałem grę na PS4. Wsiąkłem na amen, tak jak wielu moich znajomych. I tak jak oni, nie mogłem się gry nachwalić. Ale z tym wsiąkaniem jest tak, że w końcu dobija się do ściany. Gdy po dwóch tygodniach masz na liczniku sto godzin i nic więcej do zrobienia, zaczynasz marudzić. W recenzji uprzedzałem, że “dwójka” jest nie tyle pełnoprawnym sequelem, co kolejnym rozszerzeniem jedynki. I w końcu satysfakcjonująca zawartość się wyczerpała.

Wyczerpie się też na PC. Może nieco później, bo nie będzie tu efektu deja vu skoro Destiny na tej platformie nigdy się nie pojawiło.

Ale gracze wreszcie dojdą do ściany. I… wtedy może zwrócą wzrok właśnie na Warframe. Darmowe. Bardzo “destiny’owate”. Brzydsze, ale bardzo ciekawie rozbudowane w temacie tworzenia własnego wojownika i jego ulepszeń. A przede wszystkim – świeże.

Z naszego punktu widzenia to znakomita wiadomość, bo te dwie gry często są porównywane.

To cytowane przez PC Gamer słowa Rebekki Ford z Digital Extremes. Może liczy na to, że im głośniej będzie o Destiny 2 na PC, to przy każdym potknięciu Bungie (a tych jest mnóstwo, a będzie jeszcze więcej) coraz głośniej będzie też o jej grze. A może faktycznie cieszy się, że wreszcie zagra w grę Bungie na swojej ulubionej platformie? Zapytana o to, czy obie gry mogą koegzystować na PC, odpowiada:

Oczywiście[…]Jeśli o mnie chodzi, nie ma nic lepszego niż kolejna gra z mojego ulubionego gatunku.

A żeby było wiadomo, kto na rynku uwił już sobie gniazdko, dziś dostaliśmy komunikat prasowy, w którym Digital Extremes chwali się 121 tysiącami graczy na Steamie jednocześnie, co jest drugim wynikiem na platformie wśród gier free-to-play. Autor komunikatu nie zapomniał też wspomnieć, że Warframe ma już ponad 30 milionów zarejestrowanych kont graczy.

Jak myślicie – będzie koegzystencja czy ostra rywalizacja, po której zostanie tylko jeden tytuł?

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

8
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
4 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Azathanai
Użytkownik

Data premiery gry Destiny | PS3 9 września 2014
Data premiery gry: Warframe 25 marca 2013
Tak więc jak to jest z tym zrzynaniem?
Nie mówiąc o tym że Warframe został nazwany brzydką grą xD

pulpik
Użytkownik

Tak to jest gdy opisuje się grę o której nie ma bladego pojęcia.
Destiny w żaden sposób nie zagraża Warframe który na rynku jest dłużej i jest darmowy(jego budżet był wspierany przez fundatorów którzy pierwsi wyłożyli hajs na grę). Grafika na najwyższych ustawieniach jak na grę na DX9 po przeróbkach wygląda i tak piękniej niż duża część gier która dziś wychodzi a gra jest z 2013 roku…

kloth
Użytkownik

Idźcie mieć rację gdzie indziej, tu jest portal rozrywkowy 😀

Maciej Kowalik
Gość
Maciej Kowalik

No tak, zrzynka jest niefortunnym skrótem myślowym. Chodziło mi po prostu o grę podobną do potężnie reklamowanego Destiny na platformie, na której Destiny nie było. Obie są kosmicznymi strzelaninami z potężnymi bohaterami, masą gratów do zebrania i grindem. A o ile pamiętam początki Warframe, to jednak daleko jej było do obecnego kształtu. Nie mam nic do tej gry, co jakiś czas przypominam o niej na Poly.

helldust
Użytkownik

A co niby Warframe zerżnęło z Destiny?? Proszę podać chociaż jedną rzecz. I na przyszłość proszę zgłębić temat o którym się pisze bo potem wychodzą takie bzdury jak w tym artykule.
P.S. Ciekawe skąd destiny 2 wzięło pomysł na mody…

s.p.
Użytkownik

Nie mam pojęcia skąd Destiny 2 wzięło pomysł na mody. Szkoda że nie wzięło go z Warframe’a bo było by ciekawie.

tiomor
Użytkownik

Przecież do Destiny więcej zerżneło od Warframe niż Warframe od Destiny ;d

Przede wszystkim to Warframe jest nieporównywalnei bardziej rozbudowaną produkcją w stosunku do Destiny 2 i to Destiny 2 powinno się obawiać odpływu graczy w stronę WF. Szczególnie, że Warframe jest ciągle rozwijane, a Destiny będzie dostawało tylko skokowo DLCecki ;d

Marrond
Gość
Marrond

Warframe się nie ma czego obawiać ze strony Destiny 2, bo dramatyczną większość rzeczy robi po prostu lepiej. Destiny 2 ma natomiast fundamentalne braki w game designie, które sprawią, że na PC baza graczy zniknie w przeciągu miesiąca-dwóch. Zapominacie, że gracze Pecetowi to zupełnie inna rasa od konsolowych – sami twórcy to przyznają, że oczekiwania tych grup są diametralnie różne.