Oculus wstrzymuje sprzedaż Rifta dla całych Chin

Strona głównaOculus wstrzymuje sprzedaż Rifta dla całych Chin
06.07.2014 18:53
Oculus wstrzymuje sprzedaż Rifta dla całych Chin
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Ogromna ilość zamówień służyła nie do końca uczciwej sprawie.

Oculus Rift ciągle jest w fazie produkcji, jednak firma umożliwia zakup swoich gogli przez deweloperów, w celu testowania produktu i tworzenia na niego pierwszych gier, czy programów.

Firma wstrzymała jednak sprzedaż dla Chin ze względu na zjawisko odsprzedaży na ogromną skalę. Chińscy klienci kupowali Rifta tylko po to, aby sprzedać go po o wiele wyższej cenie. Jak informuje przedstawiciel Oculusa, to absolutnie niedopuszczalne:

Szkoda, że musieliśmy zawiesić sprzedaż w Chinach. (...) Musimy mieć jednak pewność że ci, którzy kupują Rifta dla czystego zysku, nie zabierają zapasów uczciwym deweloperom. Oculus Rift w obecnym stanie to dev-kit, który ma służyć twórcom gier jako narzędzie pracy przy technologii VR. Zapytany o skalę odsprzedaży w Chinach, przedstawiciel firmy odpowiedział: „Musieliśmy wstrzymać sprzedaż w całych Chinach. Sam wywnioskuj.”

Nie ukrywam zaskoczenia. Bardzo miło jest widzieć tak etyczne zachowania na tak brutalnym rynku. Co więcej - to bardzo przyszłościowe działanie. Oculus buduje w tej chwili swoją markę, nawiązuje współprace i pozyskuje wsparcie z różnych źródeł. Takie posunięcie może im tylko pomóc i pozwoli spać spokojnie wiedząc, że ich zabawka jest w rękach ludzi, którzy naprawdę są tą technologią zainteresowani.

[źródło: Gamespot]

Karol Kała

327266022195811129
Udostępnij:
Komentarze (0)