Occupation - niełatwe życie dziennikarza

Occupation - niełatwe życie dziennikarza

Occupation - niełatwe życie dziennikarza
Joanna Pamięta - Borkowska
24.07.2018 11:29

Teorie spiskowe, lata 80, zamach i jeden człowiek, który czuje, że za wszystkimi tymi wydarzeniami kryje się coś więcej.

24 października 1987 roku, Anglia. W wyniku zamachu terrorystycznego giną 23 osoby. Rząd wprowadza kontrowersyjną ustawę, która znacznie ogranicza wolności obywatelskie - oczywiście, uzasadniając wszystko troską o bezpieczeństwo obywateli. Szybko pojawiają się niepokojące pogłoski, jakoby wybuch był zaplanowany przez osoby dzierżące władzę. Jest to tylko szalona teoria spiskowa, czy faktycznie mamy do czynienia z operacją fałszywej flagi?

The Occupation - Announce Trailer

W Occupation wcielamy się w dziennikarza śledczego, który ma zadanie przesłuchać osoby związane z zamachem i zbierać dowody. Gra toczy się w czasie rzeczywistym, więc ważne będzie pilnowanie terminów spotkań. Na szczęście, pomoże nam w tym zegarek z możliwością ustawienia na nim alarmu oraz pager (to lata 80-te, więc ciekawym doświadczeniem będzie przekonanie się, jak ludzie obywali się bez komórek). Świat nie stoi w miejscu - niektóre wydarzenia mogą nas ominąć, jeśli zamarudzimy zbyt długo w jednym miejscu.

Obraz

Co więcej, możemy albo ukrywać się w cieniu i zakradać do niektórych miejsc, albo bardziej "legalnym" sposobem wyciągać z ludzi informacje - nie będzie to zatem spokojna gra przygodowa.

Postacie, z którymi przyjdzie nam porozmawiać, też nie będą bezczynnie czekać, aż gracz zechce do nich podejść. Mają swoje życie i codzienną rutynę, którą dobrze będzie poznać, by lepiej zaplanować rozmowę.

Klimatem gra przypomina nieco Bioshocka, a realia tamtych czasów są widoczne nie tylko na załączonych screenach - White Paper Games przygotowało ponad 3 godziny oryginalnej muzyki, nagrań koncertów muzyki klasycznej i ballad.

Obraz
Obraz

Premiera - 9 października na PC, PS4 oraz Xbox One.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)