Obsidian pracuje nad jeszcze jedną, nieujawnioną wcześniej grą

Obsidian pracuje nad jeszcze jedną, nieujawnioną wcześniej grą

Obsidian pracuje nad jeszcze jedną, nieujawnioną wcześniej grą
06.08.2020 11:06

Pełne ręce roboty.

Dużo się ostatnio dzieje w Obsidianie. Od czasu przejęcia twórców Fallouta: New Vegas przez Microsoft w październiku 2018 zdołali oni wydać dwie gry (w tym jedną we wczesnym dostępie) i zapowiedzieć dwie kolejne produkcje. Zanim więc ruszymy dalej, małe podsumowanie tego, o czym już wiemy:

  • Fabularne DLC do The Outer Worlds
  • Grounded - kooperacyjny survival o zmniejszonych dzieciach
  • Avowed - pierwszoosobowe RPG w świecie Pillars of Eternity

Jak się teraz okazuje - to nie wszystko.

Josh Sawyer - wieloletni pracownik Obsidiana, główny projektant wspomnianego New Vegas czy Pillars of Eternity 2, przyznał na Twitterze, że jego firma pracuje nad jeszcze jedną grą. Napisał. Biorąc pod uwagę, że Grounded to dziecko Adama Brennecke, a The Outer Worlds z całą pewnością pozostało w rękach Leonarda Boyarsky'ego i Tima Caina, wypowiedź Sawyera oznacza, że Obsidian pracuje nad jeszcze jedną, nieujawnioną jeszcze grą.

Niestety, jakkolwiek bardzo chciałbym, żeby było inaczej, najpewniej nie jest to również trzecia część Pillars of Eternity. Pod koniec zeszłego roku Sawyer, rozczarowany wynikami sprzedaży "dwójki" pisał, że powstanie trzeciej części będzie wymagało od jego firmy gruntownego przemyślenia podejścia do całej tej marki.

Efektem tych rozmyślań może być m.in. Avowed, ale mało prawdopodobne, by była nim kolejna klasyczna, izometryczna produkcja.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)