Obrazek z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain trafił przypadkowo do telewizyjnego materiału o dzieciach-żołnierzach

Nie jest to pierwsza pomyłka tego typu.

Obrazek z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain trafił przypadkowo do telewizyjnego materiału o dzieciach-żołnierzach
marcindmjqtx

18.07.2014 | aktual.: 05.01.2016 15:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz z coraz bliższymi fotorealizmowi grami telewizja zaczęła mieć problem. Jej pracownicy szukając w Google pewnych fraz trafiają na obrazki z gier, które niejednokrotnie wyglądają jak zdjęcia.

Jakiś czas temu BBC użyło loga organizacji United Nations Space Command z Halo do materiału o Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Później duńska telewizja wykorzystała screen z Assassin's Creed przedstawiającego Damaszek w materiale o konflikcie w Syrii. Również i na naszym poletku podobnych sytuacji nie brakuje, a najzabawniejsza była ta w TVN24, gdy redaktor komentował materiał wideo z katastrofy lotniczej nie wiedząc... że to katastrofa z serialu "Lost".

Życie dopisało kolejny epizod do tej serii głupich, ale i miejscami uroczych pomyłek. Tym razem "postarała się" rosyjska telewizja Russia Today. W materiale o dzieciach-żołnierzach w Sudanie jedną z ilustracji jest... obrazek z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (pojawia się w 5:50). Łatwo się domyślić, skąd się tam wziął - wyskakuje wysoko w wynikach wyszukiwania po wpisaniu "child soldiers".

Jakkolwiek niedorzeczne jest ilustrowanie poważnego materiału obrazkiem z gry, akurat w temacie dzieci-żołnierzy seria Hideo Kojimy często zajmuje stanowisko. Dość wspomnieć, że w ten sposób umiejętności na polu bitwy zdobywał Raiden, a i w MGSV: The Phantom Pain ten motyw odegra pełną rolę.

[Źródło: 1, 2]

Marcin Kosman

Obraz
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.