Obecność Kurta Cobaina w Guitar Hero 5 wzbudza kontrowersje

Obecność Kurta Cobaina w Guitar Hero 5 wzbudza kontrowersje11.09.2009 13:42
marcindmjqtx

Courtney Love znowu szaleje. Tym razem w związku z obecnością swojego, zmarłego męża w Guitar Hero 5. Przypomnę tylko, że Kurt nie występuje jedynie przy okazji piosenek Nirvany, ale zdarza mu się również rapować. Przykład znajdziecie powyżej.

Courtney za pośrednictwem swojego Twittera poinformowała, że Activision złamało kontrakt, co spotka się z reakcją z jej strony. Love zamierza pozwać wydawcę gry. Kotaku uzyskało odpowiedź Activision, w której firma stwierdza, że wszystkie prawne formalności zostały dopełnione, a Courtney Love osobiście podpisała zgodę na użycie wizerunku Kurta do stworzenia grywalnej postaci w Guitar Hero 5. Czyżby dopiero teraz dotarło do niej, co to znaczy? Jestem pewny, że to jeszcze nie koniec sprawy.

Przy okazji warto wspomnieć o odezwie Dave'a Grohla i Krista Novoselica - pozostałych członków Nirvany, którym również nie podoba się to, co Kurt robi w Guitar Hero 5. Czytamy w niej:

Chcemy, by ludzie wiedzieli, że jesteśmy zaniepokojeni i bardzo rozczarowani sposobem, w jaki wykorzystuje się podobiznę Kurta w Guitar Hero[...] Wiedzieliśmy, że wizerunek Kurta będzie wykorzystany  z dwiema piosenkami Nirvany, nie wiedzieliśmy jednak, że gracze będą mogli odblokować jego postać. Umożliwia to użycie jej w każdej piosence. Nalegamy, by Activision postąpiło właściwie i zablokowało Kurta, by nie było to już możliwe. Trudno patrzy się, na Kurta śpiewającego piosenki innych artystów w otoczeniu animowanych postaci. Kurt Cobain napisał piosenki, które znaczą wiele dla ludzi na całym świecie. Naszym zdaniem zasługuje na coś lepszego.Przyznam, że wiem o co chodzi obu panom. Jeśli już autorzy gry "ożywiają" zmarłego muzyka, to jednak powinni zatroszczyć się o to, by jego występy nie zakrawały na kpinę.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)