Obama dostał kiedyś Wiedźmina 2. A Trump? Szachy

Strona głównaObama dostał kiedyś Wiedźmina 2. A Trump? Szachy
17.07.2017 16:19
Obama dostał kiedyś Wiedźmina 2. A Trump? Szachy
Paweł Olszewski
Paweł Olszewski

Może chociaż on zagra w przywiezioną z Polski grę.

Kurz po wizycie w Polsce Donalna Trumpa opadł już ładnych kilka dni temu, teraz „żyjemy” odwiedzinami Williama i Kate. Dopiero dziś mignął mi jednak przed oczami nagłówek o podarkach, z którymi wyjechał z Polski prezydent USA. Jak podaje Fakt.pl:

Niestety nie wiemy czy szachy te miały jakieś narodowe barwy, nie opublikowano zdjęć podarunków. Nawet jeżeli gra się w nich biało-czerwonymi figurami, to i tak jestem lekko zdziwiony pomysłem na prezent. Sam szachy bardzo lubię, nie kojarzę ich jednak jakoś specjalnie z naszym krajem. A dlaczego w ogóle o tym piszę na Polygamii?

Jak pamiętamy, w 2011 roku Barack Obama wrócił do Stanów Zjednoczonych z podobnej delegacji z egzemplarzem Wiedźmina 2: Zabójcy Królów, książkami Andrzeja Sapkowskiego, iPadem z wgranymi filmami Tomasza Bagińskiego („Katedra”, „Animowana historia Polski”) i „Miastem ruin” Damiana Nenowa, a także długopisem (jak się okazało niepiszącym, ale to szczegół).

Piotr Gnyp zauważył wtedy na Polygamii, że "tak oto gra wideo zastąpiła tradycyjne podarki takie jak bursztyn, kryształ i ciupaga". Teraz wracamy jednak do starych zwyczajów i raczej zachowawczych podarków. A szkoda, bo wręczenie tak nowoczesnych gadżetów było swego czasu wydarzeniem. Czymś, co na długo zapamiętał nawet sam obdarowany.

Obama wrócił do Polski w 2014 roku na 25. rocznicę wolnych wyborów. Przyznał wtedy, że choć w gry raczej nie gra, to o Wiedźminie 2 pamięta. Na Gry-Online można znaleźć cytat z jego wypowiedzi:

Cóż, może chociaż obejrzał filmowe produkcje Bagińskiego i za jakiś czas skusi się na seans serialowego "Wiedźmina" na Netfliksie, w którego produkcji Polak też bierze przecież udział?

A z jaką polską grą mógł wyjechać z Polski Donalnd Trump? Spytałem Was o to na naszym Facebooku w czasie wizyty prezydenta USA. Przejrzyjcie sobie odpowiedzi, niektóre są naprawdę trafne, choć mocno niepoprawne politycznie.

[fbpost url="post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FPolygamia%2Fposts%2F10154581642701850&width=500" width="500" height="162"]

Paweł Olszewski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)