O tej chwili marzyło wielu. Football Manager wraca na konsole

Strona głównaO tej chwili marzyło wielu. Football Manager wraca na konsole
25.09.2020 08:02
O tej chwili marzyło wielu. Football Manager wraca na konsole
bDZjmWwS

W telegraficznym skrócie: "Football Manager 21" trafi na konsole Xbox Series X, Series S oraz One. Będzie też wersja z podtytułem "Touch" na Nintendo Switch oraz "Mobile" na smartfony.

bDZjmWwl

"Football Manager" to seria tak mocno zakorzeniona w pecetach, że aż trudno wyobrazić sobie ją na innych platformach. Poza jednorazowym zrywem kiedy wersja z numerkiem 2007 w tytule trafiła na Xbox 360 (i wersjach handheldowo-mobilnych, które są jednak zupełnie innymi doświadczeniami), takie rzeczy się po prostu nie wydarzały. Do teraz.

"Football Manager 2021" zadebiutuje bowiem znów na konsoli Microsoftu. Tym razem jednak na Xbox One, Xbox Series X oraz Xbox Series S. Mało tego. Sports Interactive potwierdziło również wersję na Nintendo Switch. Do niej wrócimy za chwilę.

Football Manager 2021 | Release Date | #FM21 Announce Trailer

Nie wiadomo natomiast kiedy dokładnie to nastąpi. "Football Manager 21" na pecetach zadebiutuje 24 listopada.

bDZjmWwn

"Funkcja Microsoftu „Play Anywhere” pozwoli ci rozpocząć karierę na konsoli i kontynuować sezon na dowolnym PC z systemem Windows 10. Obserwuj nasze media społecznościowe; na początku listopada pojawią się pełne informacje o możliwościach i funkcjonalnościach gry" – czytamy w lakonicznym oświadczeniu Sports Interactive.

Wróćmy do konsoli Nintendo Switch. Właściciele "pstryczka" nie otrzymają niestety pełnoprawnej odsłony serii, a kolejną odsłonę "Football Manager Touch", który ma zadebiutować w grudniu. Z kolei na platformy mobilne trafi "Football Manager Mobile", ale na szczegóły musimy poczekać.

A co z PlayStation 5 i PlayStation 4? Okazuje się, że zawiniło Sony. Sports Interactive nie doczekało się devkitów, dzięki którym mogliby stworzyć wersję na te platformy. Sony po prostu nie było zainteresowane Football Managerem na ich konsole. Szkoda.

bDZjmWxj